schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Ruszyła zrzutka na warsztaty i spektakl o depresji

Przez   /   04/10/2021  /   No Comments

Joanna Gonschorek i Katarzyna Kaźmierczak – aktorki Teatru Modrzejewskiej, od lat zaangażowane w pracę terapeutyczną – proszą o pomoc. Wystarały się o grant na zrealizowanie z młodzieżą spektalu o depresji, ale aby dostać 31 tys. zł od Narodowego Centrum Kultury muszą uzbierać 10.333 zł na tzw. wkład własny. OTO LINK , gdzie można się dorzucić do tego przedsięwzięcia.

Joanna Gonschorek i Katarzyna Kaźmierczak są jednymi z filarów Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych w Legnicy. Od lat chdził im po głowie pomysł na zrobienie z młodzieżą spektaklu i warsztatów na temat depresji. Prosząc o finansowe wsparcie tego projektu przywołują słowa prof. Roberta M. Sapolsy`ego, psychologa z Uniwersytetu w Harwardzie, że jeśli chodzi o najbardziej fundamentalne z medycznych nieszczęść, to nic nie może się równać depresji” Według WHO depresja jest obecnie czwartą przyczyną inwalidztwa na świecie. W 2025 roku będzie drugą. Nie omija żadnej z grup wiekowych, ale szczególnie wyniszczająca jest w przypadku młodych ludzi, takich jakich Joanna Gonschorek i Katarzyna Kaźmierczak spotykają na swych zajęciach.

Udało się pozyskać 31 tys. zł grantu z Narodowego Centrum Kultury na zrealizowanie w listopadzie 2021 r. spektaklu “Duży Książę i Czarny Pies”, ale aby otrzymać te pieniądze, stowarzyszenie musiałoby dołożyć 10.333 zł z własnej kieszeni. Nie ma takiej sumy, więc Joanna Gonschorek i Katarzyna Kaźmierczak zwróciły się do społeczeństwa o wsparcie. O szczegółach projektu można przeczytać TUTAJ.

Polecamy!

FOT. STOWARZYSZENIE INICJATYW TWÓRCZYCH

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Baśń-o-pięknej-Parysadzie-i-o-ptaku-Bulbulezarze2-1200x600

Teatr Modrzejewskiej gra też dla najmłodszych widzów

Read More →