DPD new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Rozstrzygnięgnie konkursu dla dzieci “Rozsądek na drodze”

Przez   /   22/12/2016  /   No Comments

Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy podkomisarz Przemysław Laskowski wraz z policjantką Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji uczestniczył w uroczystej gali podsumowującej konkurs plastyczny pod nazwą “Rozsądek na drodze”. Wydarzenie to miało miejsce we wtorek w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Legnicy.

20 grudnia br. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Legnicy odbyła się uroczysta gala podczas, której wręczono nagrody i dyplomy zwycięzcom konkursu plastycznego pod nazwą “Rozsądek na drodze”. Konkurs został zorganizowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Legnicy wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy oraz Wydziałem Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Legnicy. Konkurs plastyczny skierowany został do uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych, innych placówek oświatowych znajdujących się na terenie byłego województwa legnickiego.

Konkurs plastyczny pn. “Rozsądek na drodze” to propagowanie wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, a także potrzeby poznawania zasad i przepisów ruchu drogowego. Konkurs został podzielony na trzy kategorie wiekowe przedszkola/zerówki, szkoła podstawowa klasy I-VI oraz gimnazjum.

W Mikołajki komisja konkursowa, w której zasiedli przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Legnica, Komendy Miejskiej Policji w Legnicy oraz Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu z Urzędu Miasta Legnicy wybrali spośród 228 nadesłanych prac z 79 przedszkoli i szkół z terenu dawnego województwa legnickiego 10 prac, które zostały nagrodzone. Członkowie komisji przy wybieraniu tych najlepszych prac wzięli pod uwagę: zgodność pracy z tematyką konkursową, wartość artystyczną i techniczną wykonania pracy, oryginalność oraz podejście do tematu jak i walory edukacyjne pracy.

20 grudnia br. w uroczystym wręczaniu dyplomów oraz nagród uczestniczył Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy podkomisarz Przemysław Laksowski, który pogratulował uczestnikom zwycięstwa, życząc rozwijania pasji oraz dążenia do realizacji marzeń.

W kategorii przedszkola i zerówki I miejsce zajęła przedstawicielka Przedszkola Miejskiego nr 2 w Złotoryi. W kategorii szkoła podstawowa I – VI najlepszym okazał się uczeń Szkoły Podstawowej nr 19 w Legnicy. Wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się praca uczennicy z Gimnazjum nr 2 w Chojnowie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom życząc dalszych sukcesów i ROZSĄDKU NA DRODZE.

mł. asp. Iwona Król-Szymajda

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1162 dni temu dnia 22/12/2016
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 22, 2016 @ 8:19 am
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Konferencja_cukrzyca_24.02__3__01

Dolny Śląsk wyda 10 mln zł na walkę z cukrzycą. Jak?

Read More →