Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Rower miejski wróci. Będzie 8 stacji, ponad 60 rowerów

Przez   /   16/03/2017  /   No Comments

Dzisiaj (16 marca) prezydent Legnicy podpisał procedurę rozpoczęcia przetargu, dotyczącego „Wdrożenia, utrzymania i serwisu pasażerskiego transportu rowerowego – legnickiego systemu roweru miejskiego”.

Zgodnie z zapowiedzą prezydenta i oczekiwaniami mieszkańców planuje się, że system składać się będzie z trzykrotnie większej, niż w ubiegłorocznym projekcie pilotażowym, liczby pojazdów i dwukrotnie większej ilości stacji wypożyczeń. Będą też dostępne rowery dziecięce.
Legnicki Rower Miejski powinien działać od majówki do później jesieni tego roku, czyli przez 215 dni, oraz obejmować jego organizację, wdrożenie, bieżące zarządzanie i eksploatację rowerów, pobieranie opłat za korzystanie, obsługę użytkowników oraz utrzymanie, serwis i obsługę wszystkich urządzeń związanych z funkcjonowaniem systemu.
Wykonawca będzie m.in. zawierał umowy z klientami oraz ewentualnie ze sponsorami stacji komercyjnych, dokonywał rozliczeń z klientami, przekazywał zamawiającemu raporty z funkcjonowania LRM, dokonywał napraw i wymiany uszkodzonych elementów systemu, dbał o czystość jego elementów, prowadził biuro obsługi klienta oraz stronę internetową, rozpatrywał skargi klientów i współpracował z ewentualnymi sponsorami.
Zakłada się, że system powinien posiadać minimum 8 stacji rowerowych wyposażonych w 8 terminali z panelem informacyjnym i sterującym (z możliwością zwiększenia ich ilości), co najmniej 96 stojaków rowerowych (średnio 12 stojaków na każdej stacji), przynajmniej 64 rowery znajdujące się w stałej eksploatacji, a dodatkowo – rowery dziecięce wraz ze stojakami. Te ostatnie, ze względu na bezpieczeństwo dzieci, powinny być usytuowane w rejonie parku.
Przypomnijmy. Pilotażowy system Legnickiego Roweru Miejskiego został uruchomiony 18 sierpnia i działał do 15 listopada 2016 roku, czyli przez 90 dni. Jego operator zamontował i uruchomił cztery stacje bezobsługowych wypożyczalni oraz łącznie 21 rowerów (plus jeden zapasowy). W tym czasie zarejestrowały się 1144 osoby i dokonano 4363 wypożyczeń. Legniczanie pokochali miejskie rowery.
Rower miejski to element poprawiający miejską mobilność i wzbogacający ekologiczny charakter transportu publicznego. W tym roku mieszkańcy będą też mogli korzystać z nowych ścieżek rowerowych, m.in. z ul. Grabskiego przez Jaworzyńską do obwodnicy zachodniej i wzdłuż zbiorczej drogi południowej.

 

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1115 dni temu dnia 16/03/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 16, 2017 @ 3:30 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

coronavirus-4817450_1920

Kobieta z gminy Zagrodno chora na COVID-19

Read More →