Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Nakłady na bezpieczeństwo Legnicy i powiatu wzrosną

Przez   /   09/12/2019  /   No Comments

W legnickim ratuszu odbyło się (9 grudnia) posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta i Powiatu Legnickiego. Przewodniczyli prezydent Tadeusz Krzakowski i starosta Adam Babuśka. Stan bezpieczeństwa publicznego w 2019 r. oceniono jako dobry.

Komisja przyjęła sprawozdania z działalności instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców i porządek publiczny. Przyjęto też stanowisko pozytywnie opiniujące pracę policji i innych powiatowych służb, inspekcji i straży, a także jednostek organizacyjnych, wykonujących zadania z zakresu porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli. Zaopiniowano projekty budżetu miasta i powiatu przygotowane na przyszły rok w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu. Dotyczy on przestępczości, zdrowia, bezpieczeństwa przeciwpożarowego, ochrony środowiska, pomocy społecznej, infrastruktury drogowej i komunalnej. Wydatki na te cele, zawarte w projekcie budżetu Legnicy zaplanowanego na rok 2020, są o 14,5 mln zł wyższe od tegorocznego planu i wyniosą ponad 15 proc. przyszłego budżetu miasta.
W spotkaniu uczestniczyli m.in.: przedstawiciele Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, Rady Miejskiej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej i prokuratury.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

W gminie Zagrodno kroi się gigantyczna inwestycja

Read More →