Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Robert Więckiewicz na Spotkaniu Kobiet w Legnicy

Przez   /   07/12/2019  /   No Comments

To było z pewnością niepowtarzalne Spotkanie Kobiet. Niemal pół tysiąca osób przybyło do Letia Business Center (5 grudnia), aby spotkać się z jednym z najpopularniejszych, a przy tym wybitnym aktorem, Robertem Więckiewiczem.

- Dzisiejszy pobyt w Legnicy jest dla mnie bardzo ważny. Legnica – i to nie jest kokieteria – stanowi w moim życiu miejsce wyjątkowe, spędziłem tu urocze cztery lata. Teraz, kiedy tu wracam, jestem bardzo podekscytowany i ogromnie się cieszę, że tu jestem – mówił do publiczności nasz gość. Aktor opowiadał m.in. o filmach, w jakich grał, o przygotowaniach do ról i swej obecności na gali rozdania Oscarów. Nie zabrakło także wspomnień o naszym mieście, o szkole średniej, akademiku i latach młodości. Mówił, że Legnica to miasto, które kojarzy mu się z eksplozją zainteresowań artystycznych.

Na sali nie zabrakło dyrekcji Technikum Budowlanego, które Robert Więckiewicz ukończył. Byli także jego nauczyciele, koleżanki i koledzy z klasy i akademika. Była również osoba, która jest niezmiernie ważna w życiu aktora.

- Ja już to kiedyś powiedziałem, ale teraz mogę to powtórzyć tu, w Legnicy. Absolutnie szczerze, z ręką na sercu mówię, że gdyby nie pani Bogusia Słomczyńska, to byśmy się tu dzisiaj nie spotkali. To jest osoba, która pokazała mi teatr – dosłownie i w przenośni.

Po tych słowach publiczność nagrodziła Bogumiłę Słomczyńską, polonistkę z Technikum Budowlanego, ogromnymi brawami. Brawa i salwy śmiechu powtarzały się często podczas całego, dwugodzinnego spotkania.

Na koniec nasz gość rozdawał autografy, a panie mogły zrobić sobie z artystą zdjęcie. – Przyjechałam specjalnie z Bolesławca, aby poznać i posłuchać Roberta Więckiewicza. To mój ulubiony aktor. Wcześniej byłam już w Legnicy na spotkaniach kobiet z Szymonem Hołownią i prezydentową Jolantą Kwaśniewską. Gratuluję świetnego pomysłu, naprawdę warto tu być – mówiła jedna z uczestniczek.

To było już 16. Spotkanie Kobiet, organizowane przez Urząd Miasta od 2015 roku i które cieszą się wielką popularnością, nie tylko wśród mieszkańców Legnicy. Prezentowano je już na Forum Smart City w Świnoujściu, jako unikatową formę prowadzenia dialogu społecznego, a we wrześniu tego roku dostaliśmy za nie wyróżnienie w ogólnopolskim plebiscycie Kryształy PR-u w kategorii event społeczny.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA  W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 292 dni temu dnia 07/12/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 9, 2019 @ 10:23 am
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

4_Sba2HA

Najpiękniejsi na Dolnym Śląsku. Kim są, skąd są?

Read More →