Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Robert Urbański wygrał konkurs ZAiKS-u na sztukę

Przez   /   17/11/2020  /   No Comments

Dramat “Król w środku nocy” legniczanina Roberta Urbańskiego – kierownika literackiego Teatru Modrzejewskiej w Legnicy – wygrał ogólnopolski konkurs Stowarzyszenia Autorów ZAIKS na pełnospektaklową sztukę teatralną “Pod pretekstem”. Jury podkreśla bardzo wysoki poziom nadesłanych na konkurs prac.


Konkurs był zamknięty. Do udziału w nim zaproszono 39 twórców. Robert Urbański zdobył I nagrodę i 20 tysięcy złotych. “Znakomity poziom 29 nadesłanych prac sprawił, że wybór najlepszych okazał się dla jurorów trudnym, ale i niezwykle emocjonującym i ekscytującym zadaniem” – podkreśliło w werdykcie jury złożone z samych znakomitości: Krystyna Janda, Michał Komar, Paweł Łysak, Eustachy Rylski i Maciej Wojtyszko.

Druga nagroda w konkursie ZAIKS-u trafiła do Wojciecha A. Dróżdża za sztukę “Point de reveries, messieurs!”, a dwie trzecie nagrody przyznano Waldemarowi Śmigasiewiczowi za “Drugą wersję strachu” i Małgorzacie Sikorskiej-Miszczuk za “Pisarza”. Ponadto jury przyznało osiem wyróżnień za utwory: “Katyń. Teoria barw” dla Julii Holewińskiej, “Temperatura pokojowa” dla Anny Wakulik, “Czas zero” dla Łukasza Chotkowskiego, “Róża Zimmermann” dla Krystyny Jakóbczyk, “Święto pożegnań” dla Wawrzyńca Kostrzewskiego, “Porachunki” dla Piotra Domalewskiego, “Za wolno” dla Szymona Jachimka i za “Chaszcze” dla Anny Herbut.

Robert Urbański ma w swoim cv m.in. nagrodę XIII Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej za adaptację prozy Jerzego Pilcha (2007) oraz główną nagrodę w konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej “Klasyka Żywa” za opracowanie dramaturgiczne spektaklu “Car Samozwaniec, czyli polskie na Moskwie gody” (2015). Cztery lata temu jego tekst „Porwać się na życie” wygrał konkurs zamknięty na utwór dramatyczny dla projektu pod nazwą “Teatroteka” zorganizowany przez Stowarzyszenie Autorów ZAIKS oraz Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie.
Jest autorem wielu dramatów zrealizowanych na scenie. W tym: „Wschody i Zachody Miasta”, „Szaweł”,„Łemko”, „Operacja Dunaj”, „Kokolobolo, czyli opowieść o przypadkach Ślepego Maksa i Szai Magnata” „Cesarz Ameryki”, „Człowiek na moście”, „Przerwana odyseja”.

Gratulujemy!

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 216 dni temu dnia 17/11/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 18, 2020 @ 4:14 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

goniec plakat

Mały Goniec na żywo! Teatr Modrzejewskiej zaprasza

Read More →