AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Resocjalizują 14-latka, który zstąpił na złą drogę

Przez   /   15/07/2020  /   No Comments

Policja zatrzymała zdemoralizowanego czternastolatka z Chojnowa. Decyzją Sądu Rejonowego w Złotoryi Wydział III Rodzinny i Nieletnich chłopak dokończy naukę w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Będzie tam mógł też przejść terapię.

Czternastolatek był poszukiwany przez sąd. Policjanci znaleźli miejsce, gdzie się ukrywał.

- Nieletni uprzednio był karany za kradzież i pobicie – informuje mł. asp. Anna Grześków. – Sąd zastosował wobec niego środek wychowawczy w postaci nadzoru kuratora. To jednak nie okazało się wystarczające i nie wpłynęło na poprawę zachowania nieletniego. Nie tylko popełniał czyny karalne, i ukrywał się, ale także nie realizował należycie obowiązku szkolnego. Takie zachowanie powodowało, że stopień jego demoralizacji znacznie się pogłębiał. Sąd na tej podstawie wydał postanowienie o zatrzymaniu i umieszczeniu 14-latka w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, gdzie będzie mógł ukończyć naukę, a także korzystać z fachowej pomocy psychologicznej. Wielu wychowanków takich ośrodków korzysta również z indywidualnych terapii, które prowadzą do lepszego rozumienia świata, ludzi i siebie.

Obecnie nieletni przebywa w Policyjnej Izbie Dziecka, gdzie ma zapewnioną opiekę i niezbędną pomoc.

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 341 dni temu dnia 15/07/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 15, 2020 @ 9:30 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

421-89697

Jawor. Osiemnastolatek nie żyje, dwie osoby ranne

Read More →