Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Poseł Kropiwnicki wstawił się za wolontariuszami i psami

Przez   /   15/07/2020  /   4 Comments

Poseł Robert Kropiwnicki (Koalicja Obywatelska) interweniuje u prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego w sprawie stopniowego otwierania schroniska dla zwierząt. Placówka od marca pozostaje niedostępna dla wolontariuszy, którzy chcieliby przebywać z bezdomnymi psami i wyprowadzać je na spacery. Wolontariusze niepokoją się o kondycję fizyczną i psychiczną zwierząt.

“Nie pozostając obojętnym wobec wielu próśb mieszkańców w powyższej sprawie, uwzględniając obecne realia w sferze pandemii, kierując się jednak faktem, iż schroniska działające na terenie kraju o podobnym charakterze zostały już otwarte z zachowaniem warunków sanitarnych i Wolontariusze mogą bezpiecznie przebywać na terenie obiektów, zwracam się z interwencją o zagwarantowanie niesienia bezinteresownej pomocy przez Wolontariuszy w Legnicy” – pisze poseł Robert Kropiwnicki do prezydenta Tadeusza Krzakowskiego. “Zakres zadań Wolontariuszy legnickiego schroniska to w głównej mierze spacery ze zwierzętami. Nie można wyobrazić sobie funkcjonowania i prawidłowej behawiorystyki zwierząt bez dobroczynnie poświęconego wolnego czasu osób, które ze względu na szczególną wrażliwość decydują się na odwiedziny schroniska. W tym trudnym czasie poza sporem jest fakt, iż zachowanie bezpieczeństwa wraz z przestrzeganiem wszystkich wprowadzonych obostrzeń, związanych z pandemią koronawirusa, jest najważniejsze, ale wierzę, że rozważne i rzeczowe rozwiązania przyczynią się do prawidłowego funkcjonowania schroniska w Legnicy i jeszcze w czasie trwających już wakacji możliwe będzie otwarcie schroniska dla Wolontariuszy, których pomoc jest szczególnie ważna.”

Wcześniej w tej samej sprawie dwukrotnie składała interpelacje legnicka radna KO Aleksandra Krzeszewska. Wiceprezydent Legnicy Jadwiga Zienkiewicz w odpowiedzi na jej pisma przekonywała, że ze względu na koronawirusa i problem z zapewnieniem bezpieczeństwa zwierzętom przebywającym w schronisku, pracownikom i wolontariuszom bramy na razie muszą pozostać zamknięte. Powoływała się na stanowisko OIE (Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt): “OIE w publikacji z 21.04.2020 r. zaleca ograniczenie kontaktu chorych na COVID-19 ze zwierzętami towarzyszącymi i innymi zwierzętami, co zostało wprowadzone”. Według zapewnień doktor Barbary Małeckiej-Salwach,Powiatowej Lekarz Weterynarii w Legnicy, zwierzętom w schronisku nie dzieje się krzywda. Wszystkie są w dobrej kondycji.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

 

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 29 dni temu dnia 15/07/2020
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 15, 2020 @ 5:24 pm
 • W dziale: wiadomości

4 komentarze

 1. lustrator pisze:

  odwiedzal stary blaznie zeby naprawic im wentylator do suszenia pieniedzy z komorki na wegiel..

 2. POspólstwo pisze:

  Mało wiesz… sprawdź czy POsełek nie odwiedzał tej kancelarii!

  Może przychodził płacić alimenty albo inne długi???

  Nagrania z monitoringu pewnie wyjdą przed kolejnymi wyborami… Będzie bardzo śmiesznie!!!

 3. lustrator pisze:

  do rzeczy stara pierdolo.To nie ten.

 4. POspólstwo pisze:

  Czy to jest ten sam poseł, który przez kilka zapewniał bezkarność swojego “przyjaciela” – obecnie oskarżonego komornika????

  Na płocie posesji kancelarii komorniczej oskarżonego komornika powieszono baner kandydata antyPiS…. Cóż za dowód wierności a może wyłącznie forma spłaty zobowiązań!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

kiernikowski 116_640x426-0

Biskup legnicki zakazał ks. M. sprawowania Eucharystii

Read More →