Kraina

Polscy taekwondocy są najlepsi w Europie

Przez   /   02/12/2021  /   No Comments

Polscy taekwondocy zdobyli podczas mistrzostw Europy w hiszpańskiej La Nucii łącznie 51 medali – 17 złotych, 16 srebrnych, 18 brązowych – i zostali najlepszą reprezentacją mistrzostw Europy. Biało-czerwoni wyprzedzili Rumunię 37 (11-8-18) i Norwegię 24 (7-8-9).

Barw narodowych skutecznie bronili zawodnicy Legnckiego Klubu Taekwon-do: Maciej ŻukMarcin Blicharski i Paweł Woźniak. Trenerem reprezentacji mężczyzn jest szkoleniowiec LKT Legnica Łukasz Stawarz, który z kadrą pracuje już od 10 lat.

Tegoroczne zawody zgromadziły na starcie 575 zawodników z 29 krajów. Biało-Czerwoni ostatecznie obronili pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Przypomnijmy, że jesienią 2019 roku w Sarajewie, stolicy Bośni i Hercegowiny, zdobyli 42 medale, w tym 10 złotych.

Legniczanin Maciej Żuk wywalczył dwa medale w turnieju drużynowym. Złoto w drużynowych układach seniorów i srebro w drużynowych testach siły. Debiutujący w mistrzostwach Europy seniorów Paweł Woźniak i Marcin Blicharski zakończyli swój start bez medalu.

- Paweł musiał już w pierwszej rundzie uznać wyższość faworyzowanego Włocha Timotiego Bosa. Marcin w pierwszej rundzie uporał się z zawodnikiem gospodarzy, jednak w drugiej uległ przyszłemu mistrzowi Europy w kategorii wag. do 70 kg, reprezentantowi Anglii. Obaj legniczanie rywalizowali w walkach seniorów w kategorii średniej do 70 kg – mówi Łukasz Stawarz.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

• Publikowany: 876 dni temu dnia 02/12/2021
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 2, 2021 @ 4:02 pm