schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Referendarze z Kunic wygrali wybory uzupełniające

Przez   /   04/10/2021  /   No Comments

Wolą mieszkańców,  wszystkie trzy wolne miejsca w Radzie Gminy Kunice przypadły kandydatom zgłoszonym przez stowarzyszenie, które 17 października organizuje referendum w sprawie odwołania wójta Zdzisława Tersy i całej rady. 

Wybory uzupełniające odbyły się w trzech jednomanatowych okręgach, gdyż radni wybrani w 2018 roku (Krzysztof Błądziński z KWW Macieja Mikulicza oraz Stanisław Gąska i Andrzej Ostrowski z komitetu wójta Zdzisława Tersy) trzy miesiące temu zrzekli się mandatów.

W okręgu nr 15 (sołectwo Ziemnice) Ryszard Bolesław Winiarczyk – kandydat Stowarzyszenia Ruch Społeczny Gminy Kunice -  zdobył 101 głosów i z miażdżącą przewagą wygrał ze Sławomirem Zapertem z KWW Daniel Prusiński (18 głosów).

W okręgu nr 6 (sołectwo Kunice) mandat przypadł reprezentującej referendarzy Annie Selmaj-Duczkowskiej. Uzyskała 71 głosów. Jej rywal – Stanisława Rajca, zgłoszony przez KWW Józef Gąska – zgromadził 24 głosy.

Bardziej wyrównana była walka w okręgu nr 2  (sołectwa Golanka Górna i Spalona), gdzie starli się ze sobą Anna Rakowska-Leputa (KW SRS Gminy Kunice) i Józef Gąska (KWW Józef Gąska). Anna Rakowska-Sekuta zdobyła 88 głosów, o 14 więcej niż jej rywal, i to ona zajmie trzecie wolne miejsce w Radzie Gminy.

Być może na krótko, bo już za 2 tygodnie – 17 października – odbędzie się referendum o odwołanie wójta Zdzisława Tersy i Rady Gminy Kunice przed upływem kadencji. Referendum będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział  3/5 liczby wyborców z ostatnich wyborów samorządowych w roku 2018.

Do wyborów uzupełniających w trzech okręgach poszło łącznie 378 wyborców, z 1320 uprawninych do głosowania (prawie o połowę mniej niż w roku 2018).  Frekwencja wyniosła 28,6 proc.

FOT. RUCH SPOŁECZNY GMINY KUNICE

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 54 dni temu dnia 04/10/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 4, 2021 @ 5:54 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

obraz_2021-11-26_113904

Jawor. 40-latek urządził w domu piekło swojej partnerce

Read More →