Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Reakcję legnickiej policji oceni prokuratura w Jaworze

Przez   /   05/06/2020  /   1 Comment

Prokuratura bada, czy można mówić o niedopełnieniu obowiązków przez funkcjonaruszy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Mieszkanka bloku przy ul. Wielkiej Niedźwiedzicy w Legnicy, postrzelona w głowę przez byłego partnera, przed atakiem zgłaszała policji, że jest nękana i zastraszana. Decyzją prokuratora okręgowego ten wątek zbrodni został przekazany do sprawdzenia Prokuraturze Rejonowej w Jaworze. 

Do zbrodni doszło 12 czerwca. Mężczyzna, który strzelał, znajduje się w areszie. Jego ofiara zmarła w szpitalu, pomimo starań lekarzy. Najprawdopodobniej była to tzw. zabójstwo z miłości. Zabójca kupił rewolwer i zaczaił się z nim pod mieszkaniem 35-latki, bo nie potrafił pogodzić się z jej decyzją o zakończeniu ich związku. Krótko przed zdarzeniem kobieta zgłosiła w legnickiej komendzie policji, że były partner grozi jej śmiercią. Uważała te groźby za realne. Jednocześnie nie wnosiła o zapewnienie jej policyjnej ochrony.

W sprawie zbrodni popełnionej przy ul. Wielkiej Niedźwiedzicy toczy się postępowanie w Prokuraturze Regionalnej w Legnicy. Niezależnie od niego jest od 1 czerwca prowadzone śledztwo w sprawie ewentualnego niedopełnienia obowiązków przez policjantów. Przekazano je poza Legnicę, do Prokuratury Rejonowej w Jaworze, aby zapewnić mu prawidłowy bieg, bezstronność i przejrzystość. Siłą rzeczy policanci oraz prokuratorzy z Legnicy znają się i współpracują przy szeregu spraw, co w tym przypadku mogłoby rodzić podejrzenia o stronniczość.

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 34 dni temu dnia 05/06/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 5, 2020 @ 10:28 am
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. lustrator pisze:

    policjanci legniccy jak uczy historia doskonali sa tylko w zatrzymywaniu protestujacych mieszkancow Legnicy pod hasłem KOD. Generalnie dupa blada i armagedon. Nadaja sie tylko na manifestacje pod sejmem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

106991674_10213792136877759_1320529393718599508_n

Wolontariusze z Legnicy chcą pomagać psom. Nie mogą

Read More →