PWSZ_Legnica_Nabor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Ratowali ranną staruszkę. Policja apeluje o opiekę

Przez   /   27/11/2014  /   No Comments

W środę około godz. 13.00 w centrum Legnicy do policjantów patrolujących miasto radiowozem podjechał mężczyzna informując funkcjonariuszy o starszej kobiecie leżącej na chodniku kilka ulic dalej. Policjanci ruszyli na pomoc.
Na miejscu okazało się, że 83-letnia kobieta potknęła się i upadając uderzyła głową o chodnik. Rana głowy okazała się bardzo groźna, funkcjonariusze mieli problem z zatamowaniem krwi. W trakcie udzielanej pomocy ranna kobieta co chwilę traciła przytomność. Do przyjazdu karetki policjanci tamowali upływ krwi i wykonywali czynności pierwszej pomocy. Pogotowie Ratunkowe zabrało ranną do szpitala.
Policjanci próbowali odszukać rodzinę staruszki. Okazało się, że mieszka ona samotnie a rodzina wyjechała za granicę.

Funkcjonariusze apelują do znajomych, przyjaciół oraz sąsiadów osób w podeszłym wieku o objecie ich opieką i sprawdzanie, czy ich sytuacja życiowa nie powoduje zagrożenia zdrowia lub życia. Jest to szczególnie istotne w okresie spadków temperatur. Osoby starsze i samotne mogą mieć problemy z wyjściem z domu po zakupy lub z ogrzewaniem mieszkań, szczególnie tam, gdzie są piece opalane węglem, a opał trzeba przynieść. Wszystkie zauważone problemy należy zgłaszać do instytucji zajmujących się pomocą społeczną lub odpowiedzialnych za ratowanie zdrowia i życia ludzi.

podinsp. Sławomir Masojć

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2398 dni temu dnia 27/11/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 27, 2014 @ 10:38 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

421-89697

Jawor. Osiemnastolatek nie żyje, dwie osoby ranne

Read More →