Basen
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

5 protestów na wynik wyborów rozpatrzy sąd w Legnicy

Przez   /   27/11/2014  /   No Comments

Ze względu na nieprawidłwości wyborcy domagają się unieważnienia wyborów w Górze, Złotoryi, Legnicy, Gaworzycach i Głogowie. Sąd Okręgowy w Legnicy będzie miał od niedzieli 30 dni na rozpatrzenie ich protestów.

Jak mówi sędzia Jarosław Halikowski, rzecznik Sądu Okregowego w Legnicy, wszystkie pięć protestów dotyczących wyniku wyborów samorządowych zostało złożonych przez indywidualnych wyborców.

Pierwszy protest pochodzi Góry, gdzie – jak donosi zgłaszający – kupowano głosy za alkohol, co jego zdaniem wpłynęło na wynik wyborów do rady gminy.

Protest ze Złotoryi został złożony przez Waldemara Wilczyńskiego, który o jeden głos przegrał rywalizację o mandat radnego z Januszem Markiewiczem (KWW Nasze Miasto Złotoryja).  Ze spisu w księdze wyborców wynika, że komisja wydała w tym lokalu (gmach ogólniaka) 352 karty do głosowania. Z urny wyciągnięto natomiast 354 karty, o 2 więcej niż należało. Zdaniem Wilczyńskiego, mogły to być te dwie karty, które zadecydowały o jego przegranej. Poza tym z protokołu wiadomo, że komisja miała watpliwości z kwalifikacją niektórych kart jako ważne lub niewazne. Sąd ma rozpatrzyć także tę kwestię.

W Legnicy wyborca poskarzył się na brak informacji o sposobie głosowania.

W Gaworzycach dwóch kandydatów na radnego otrzymało taką samą ilość głosów, więc o tym, komu przypadł mandat, rozstrzygnęło losowanie. Zgłaszający sygnalizuje, że losowanie zostało przeprowadzone nieprawidłowo.

Protest z Głogowa akcjentuje złe warunki głosowania: niewystarczającą ilość miejsca do głosowania w lokalach, ciasnotę pomieszczeń.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2293 dni temu dnia 27/11/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 27, 2014 @ 11:43 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pobrany-plik

Moje trzy grosze. Chochoł polski

Read More →