AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Raport epidemiologiczny dla subregionu (7.04.2020)

Przez   /   07/04/2020  /   No Comments

Zmarł mieszkaniec gminy Miłkowice zarażony koronawirusem. Do 27 wzrosła liczba zakażonych w powiecie lubińskim. Co jeszcze wydarzyło się ostatniej doby?

Legnica i powiat legnicki: W ciągu ostatniej doby w szpitalu w Bolesławcu zmarł zarażony koronawirusem pacjent z gminy Miłkowice. Był to męczyzna w średnim wieku, posiadający przewlekłe choroby współistniejące. Do zarażenia doszło w jednym ze szpitali, w których był hospitalizowany w związku z tymi chorobami. Według stanu na 7 kwietnia 2020, godzinę 14.00, nie pojawiły się nowe przypadki zarażenia wśród mieszkańców Legnicy ani powiatu legnickiego. Wcześniej sanepid potwierdził testami cztery przypadki (w tym przypadke zmarłego). Od początku epidemii Powiatowa Stacja Sanitarno-Medyczna w Legnicy wykonała 265 testów. Aktualnie czeka na 21 wyników z ostatniego okresu. Kwarantanną objęto 512 osób, a nadzorem epidemiologicznym 4 osoby.

Jeszcze co najmniej przez tydzień pozostanie zamknięty oddział intensywnej opieki medycznej (OIOM) w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym, gdzie w weekend zdiagnozowano koronawirus u jednego z pacjentów. Przebywający na OIOM-ie chorzy mają zapewnioną opiekę medyczną, ale wstrzymano nowe przyjęcia. Jest szansa, że w piątek zacznie normalnie pracować zamknięty z powodu COVID-19 u lekarza oddział neurochirurgiczny. Do czasu wykonania testów, które wykluczą kolejne zarażenia, około 100 osób z personelu i pacjentów szpitala przebywa w dobrowolnej (nie ujętej w statystykach sanepidu) izolacji.

Powiat lubiński: W szpitalu zakaźnym w Bolesławcu przebywa 24-letnia kobieta, u której po powrocie z Wielkiej Brytanii wykryto koronawirusa. To nowy, 27 z kolei, potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem u mieszkańców powiatu lubińskiego. Dotychczasowy bilans epidemii w powiecie lubińskim wygląda szczególnie niepokojąco: 27 potwierdzonych zarażeń, 1 osoba zmarła, 362 w kwarantannie, 18 w izolacji, 9 hospitalizowanych ze względu na podejrzenie SARS CoV-2/ COVID-19.

Powiat złotoryjski: W ciągu ostatniej doby nie potwierdzono zarażenia koronawirusem u nikogo z powiatu złotoryjskiego.  Od początku epidemii testom na obecność koronawirusa poddano 27 mieszkańców. 25 z nich dało wynik ujemny, 2 – dodatni. W aktualnych  statystykach PSSE w Złotoryi figurują zatem dwie osoby zarażone. Kwarantanną domową objęto 11 osób. Są to osoby, od których pobrano próbki lub oczekują na pobranie próbek w związku z podejrzeniem zachorowania na COVID-19 oraz pozostali domownicy mający styczność z tymi osobami. Zgodnie z przepisami w kwarantannie przebywają też 232 inne osoby (mieszkańcy, którzy wrócili z zagranicy oraz ich domownicy). 7 osób  zostało objętych nadzorem epidemiologicznym.

Powiat jaworski: Nie zmieniła się liczba potwierdzonych zarażeń wśród mieszkańców powiatu jaworskiego -  1 przypadek. Nieznacznie wzrosła grupa obywateli poddanych kwarantannie (z 58 do 60) i zmalała grupa obywateli poddanych nadzorowi epidemiologicznemu (z 74 do 69).

Powiat polkowicki:  Po powiecie polkowickim wirus rozprzestrzenia się stosunkowo wolno. Od dawna nie notowano nowych potwierdzonych przypadków zachorowań. Aktualne statystyki PSSE w Polkowicach wyglądają następująco: 3 osoby zarażone, 1 ofiara śmiertelna, 152 mieszańców powiatu w kwarantannie.

Powiat głogowski: Nie ma nowych zakażeń. Do tej pory koronowirusa potwierdzono testami u 6 mieszkańców (2 młode kobiety, 1 młody mężczyzna i 3 mężczyzn w wieku dojrzałym). Osoby te są objęte kwarantanną domową lub izolacją domową. W kwarantannie domowej pozostaje aktualnie 133 mieszkańców powiatu głogowskiego, a 22 osoby mają nadzór epidemiologiczny. 4 mieszkańców ma w głogowskim PSSE status podejrzanych.

 

UWAGA! Codziennie (poniedziałek – piątek) począwszy od 26 marca publikujemy zebrane z Legnicy oraz sześciu powiatów LGOM (legnickiego, lubińskiego, złotoryjskiego, jaworskiego, polkowickiego i głogowskiego) aktualne informacje na temat postępów (?) w walce z epidemią. W soboty publikujemy dodatkowo zestawienia tygodniowe. Zaglądając regularnie na nasz serwis będziesz na bieżąco z sytuacją epidemiologiczną w Twojej okolicy. 

Uwaga! Czas publikacji raportów się opóźni ze wzgledu na zarządzenie wojewody dolnośląskiego, który przesunął raportowanie na godz. 20.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 53 dni temu dnia 07/04/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 8, 2020 @ 5:34 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

zietal

Ziętal jedzie. Koronawirus nie wstrzymuje rowerzysty

Read More →