Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Jak radny PiS-u popisał się oświadczeniem majątkowym

Przez   /   03/01/2020  /   17 Comments

Radny powiatu złotoryjskiego Lech Olszanicki (PiS) złożył oświadczenie majątkowe, w którym zataił źródła i wysokość swoich dochodów. Zamiast korekty przesłał pismo, w którym kpi z zabitego prezydenta Gdańska, jego owdowiałej żony, opozycji i obowiązującego w Polsce prawa. 

O oświadczeniu majątowym Olszanickiego za rok 2018 pisałem na portalu 24legnica.pl w czerwcu 2019 r. Zauważyłem wówczas, że lekceważąc przepisy ustawy o samorządzie powiatowym, radny PiS nie wpisał do niego dochodów uzyskanych z diet (“Radny PiS ukrywa swoje dochody. Co za to grozi?” - ZOBACZ TEKST). Nazajutrz po tamtej publikacji Lech Olszanicki złożył w Urzędzie Skarbowym w Złotoryi “wyjaśnienia do oświadczenia majątkowego”, z których wynika, że kwota 1657,18 zł, uzyskana za pracę w Radzie Powiatu Złotoryjskiego, nie została przez niego ujęta również w zeznaniu podatkowym PIT-37 za rok 2018 z kwietnia 2019 r. Twierdzi, że stało się tak przez system komputerowy, który pomimo starań radnego nie uwzględnił tych dochodów w formularzu elektronicznym. Olszanicki zbagatelizował sprawę, bo PIT-R (informacja o wypłaconych podatnikowi kwotach z tytułu pełnienia obowiązków społecznych i obywatelskich) była w posiadaniu fiskusa.

W tym samym czasie wynajęty przez Lecha Olszanickiego mecenas z Wlenia, grożąc procesem, zażądał opublikowania sprostowania artykułu o ukrywaniu przez radnego dochodu z diet. Odmówiłem. Korespondencja szybko się urwała.

Choć przepisy stwarzają taką możliwość, radny PiS nie złożył korekty do nieprawidłowo wypełnionego oświadczenia majątkowego za rok 2018. Zamiast tego 27 czerwca przekazał przewodniczącemu rady powiatu Łukaszowi Horodyskiemu pisemną informację z kserokopią wspomnianych wyjaśnień dla urzędu skarbowego. Pismo jest utrzymane w aroganckim tonie. Lech Olszanicki komentuje: “Jak widać daleko mi do zasztyletowanego samorządowca, bodajże z Gdańska, który nie wykazał 37 kont bankowych i kilkanaście nieruchomości gruntowych i niezabudowanych. Nie potrafił wykazać źródeł takiej fortuny. Obecnie jest czczony na sesji Rady Powiatu i przez totalną opozycję. Wyborcom zasztyletowanego podczas imprezy WOŚP prezydenta nie przeszkadza też majątek żony, która została nagrodzona dietą w Parlamencie Europejskim”. Olszanicki dodaje, że jego oświadczenia “są przejrzyste i znane organom skarbowym”. Niczego w swym oświadczeniu majątkowym nie zmienia.

Poprzez Facebooka ponownie poprosiłem Lecha Olszanickiego o ustosunkowanie się do zarzutów. Radny nie zareagował na moją prośbę.

Utrzymuje jednak, że “nie ukrywa swoich dochodów” i “ceni sobie przejrzystość w tym temacie”. Wcześniej na Facebooku komentował, że ““zaglądanie do cudzej kieszeni (…) jest cechą skrajnego komunisty. Człowiek o zdrowych poglądach nie powinien interesować się źródłami dochodów innych, chyba że pochodzą z przestępstw”.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 293 dni temu dnia 03/01/2020
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 3, 2020 @ 8:57 pm
 • W dziale: wiadomości

17 komentarze

 1. olka pisze:

  radny Olszanicki – kwintesencja samorządowo-partyjnego wręcz – powiedzmy szczerze: politycznego chamstwa, co już wykazał podczas strajku nauczycieli. Iluż ludzi obraził. Aż wstyd, że przedstawiciel naszego lokalnego parlamentu tak się zachowuje, wypowiada i pisze. Ale to nie tylko jego wina, co w czasie, gdy pluł na nauczycieli zrobili jego partyjni koledzy – liderzy powiatowi, złotoryjscy księża. Słoma z butów i tyle. Polityczne buractwo.

 2. Lustrator pisze:

  tutaj dalsze losy jasia radnego>>Prezes zarządu okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w Legnicy Adam Lipiński w rozmowie z WP.pl przyznał, że złożył wniosek o zawieszenie radnego. – W takich sytuacjach działam szybko – powiedział polityk odmawiając jednak komentowania tej sprawy.
  Wniosek o zawieszenie radnego PiS, który zakpił z Pawła Adamowicza

  Informacje na temat nieścisłości w oświadczeniu majątkowym Lecha Olszanickiego nagłośnił portal 24Legnica.pl. Radny PiS nie wpisał w oświadczeniu za 2018 rok dochodu z diet. Nieścisłości wyniosły łącznie 1657,18 złotych. Radny PiS nie złożył korekty w Urzędzie Skarbowym i zdecydował się jedynie na przedstawienie wyjaśnień.

 3. Lustrator pisze:

  jako ze mendrcu polski masz znikome szanse na znajomosc faktow to cytat waszego ulubionego krytyka III RP prof.Dudka
  Rząd PiS-u próbuje robić czystkę, odwołując się do historycznych uzasadnień sprzed blisko 30 lat. Tymczasem dziś, z przyczyn czysto biologicznych, poza nielicznymi przypadkami owych „złogów peerelowskich” w sądownictwie najzwyczajniej już nie ma. Dlatego przeprowadzanie głębokich zmian kadrowych w sądach pod hasłem ich dekomunizacji jest absurdem. Odwoływanie się do realiów z początku lat 90. jest najzwyczajniej anachroniczne, a proponowane lekarstwa na faktyczne schorzenia polskiej Temidy dawno uległy przeterminowaniu.

 4. Lustrator pisze:

  tak tak mendrcu polski.Jak juz puszczaja zw…….ze i zostaje glembia to zawsze zostaje przecinek i duza litera ktora z lubosciom wam podstawiam..Tak macie z ta glembiom lawinska.No cóz jak zwykle… veni vidi vici ogonku ja to mowia u nas na zadupiu.I w zoomo.

 5. Lustrator pisze:

  a jeszcze bedziesz blizej jak napiszesz po polsku to homo homini lupus est!.Jest tam cos o wilku a twoja lacina jest juz menczaca.

 6. Lustrator pisze:

  tak tak mendrcu polski, pisze sie rowniez umknela.Ale mozesz sobie wstawic co tam chcesz nawet przecinki i duze litery i pomknji na bitwe pod grunwaldem. Bedziesz ci coraz blizej srodka lawy biedaku.

 7. Monteskiusz pisze:

  Cytując Lustratora “zeby ci jednak mendrcu polski (…)” , chciałbym zauważyć, iż pisze się mędrcu ! To tak ku polskości publicznego języka….

 8. Monteskiusz pisze:

  Czy Lustrator to zwolennik zakończenia procesu lustracyjnego wobec osób zajmujących stanowiska zaufania publicznego a dotychczas nie poddanych temu procesowi, np. sędziów czy też jest lustrzanym odbiciem rzeczywistości w szczególności antagonistą do wszystkiego?
  Wydaje się, iż mamy do czynienia z drugim przypadkiem wywołanym jakąś osobistą frustracją lub traumą. W efekcie moja połajanka radnego spotkała się z jego protestem skutkującym opluwaniem społeczeństwa!
  To chyba coś nie tak…., ludzi należy szanować nawet jeżeli na ten szacunek jeszcze nie zapracowali…
  W tym jednak przypadku homo homini lupus est!

 9. Lustrator pisze:

  zeby ci jednak mendrcu polski nie umkla rzecz wazna.Ten wersecik odnosi sie tylko do narodu polskiego.Reszta swiata to swolocz ,banda a nawet zoomo.Jak ja was lubiem …i..ow tak szybujacych w oblokach..

 10. Lustrator pisze:

  a ja ci kiedys opisze co tam lawa potrafi zrobic jak sie ja zacheci albo spowoduje ze czuje sie bezkarnie jak ten pan radny.Paradnym jest ze to wnetrze lawy to zawsze jacys paradni idioci i przebierancy a co calkiem fajne ze wszystych stron politycznych.Nie nadmuchuj sie juz bo mozesz uleciec.Ladne to jest i poetyckie, powszechne znane ale az tak zaraz nie wskakuj do srodka. Ktos musi potwierdzic zes lawa a nawet srodkowa.Czyz nie?

 11. Lustrator pisze:

  tak na marginesie nie nudz juz tym zoomem bo caly swiat sie z tego sieje nawet kurwy i zlodzieje.Wez udzial w jakiejs zwycieskiej inscenizacji np bitwy pod grunwaldem i poprawi ci sie.

 12. Lustrator pisze:

  znamy medrcu te ladne literackie kwiatki znamy.Ale tymi kwiatkami nie zastapimy brudu i glupoty tlumu.To takie romantyczne opowiastki akurat dla ciebie.Wznies sztandar wysoko i nies.Do tego sie nadajesz.Tyle ze tylko do tego.

 13. Monteskiusz pisze:

  Do Lustratora….
  Suweren jest różny jak różni są ludzie, ale po co język strzępić, zacytujmy wieszcza :„Naród nasz jak lawa, z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa, Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi, Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi”

  A gdzie ty Lustratorku stoisz? Tam gdzie naród czy tam gdzie… zomo?

 14. Monteskiusz pisze:

  Buractwo i głupota jest ułomnością ludzi i nie ma partyjnych barw…
  Co więcej, rzeczony radny jest właśnie reprezentatywna próbka części naszego społeczeństwa, która w nim upatruje swoją reprezentację. Stąd też zapewne poczucie radnego o udzielonym mu poparciu społecznym, które teraz rozmienia na drobne chamskimi tekstami.
  Niezależnie jakim człowiekiem był Prezydent Gdańska a tym bardziej w jaki sposób go postrzega go rzeczony radny to o zmarłych nie mówi się źle!!!!
  Wstyd mi za radnego, ale to jest właśnie trendy forma zdobywania publicznego uznania … rynsztokowej patologii ! To jest radny z małej gminy a co powiedzieć o parlamentarzystach-skandalistach szydzących z narodowych bohaterów i tradycji?

 15. Lustrator pisze:

  W ostatnim dniu ubiegłego 2019 roku, na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pojawiły się oświadczenia o stanie majątkowym premiera i członków jego rządu, powołanego 15 listopada. Jednocześnie zniknęły wcześniej składane oświadczenia majątkowe Mateusza Morawieckiego, a także obecnych i byłych członków rządu. Postanowiliśmy spytać o przyczyny. >>>jak widac to normalnosc obecnie

 16. Lustrator pisze:

  tyle ze czytajac jego argumentacje nalezy sie zastanowic czy on NADAJe sie na radnego czy tylko na postument pod radnego.

 17. Lustrator pisze:

  jak widac pan ten czuje sie bezkarnym a wiec moze byc bezczelnym i aroganckim.Najwyrazniej takim go wybrał suweren bo suwerenen takich lubi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

sesja-267-1024x682

Złotoryja. Jutro decyzja o wyborze prezesa dla szpitala?

Read More →