Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Radna sprawdza, czy Legnica nie hoduje sobie zła

Przez   /   18/01/2019  /   4 Comments

“Nie godzę się z agresją i mową nienawiści. Chcę dla nas wszystkich, by Miasto Legnica było bezpieczne i przyjazne” – deklaruje Aleksandra Krzeszewska, informując o złożeniu interpelacji w sprawie organizacji pozarządowych. Radna chce mieć pewność, że NGO`sy nie prowadzą “działalności niezgodnej z ogólnie przyjętymi zasadami i normami prawa”.

Aleksandra Krzeszewska jest najmłodszą radną w legnickim samorządzie, ale zapowiada, ze nie zamierza robić w ratuszu za paprotkę. Jej interpelacja wpisuje się w publiczną debatę na temat mowy nienawiści, która po zamachu na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza nabrała wagi i aktualności. W uzasadnieniu złożonego w ratuszu pisma legniczanka przywołuje przypadki, kiedy akty nienawiści spotykały się z pobłażaniem, a nawet przyzwoleniem ze strony prokuratury oraz innych organów państwa. Chodzi na przykład o umorzenie postępowania w sprawie aktów zgonu, wystawionym politykom przez Młodzież Wszechpolską, oraz bierność policji, gdy narodowcy wieszali w Katowicach na szubienicach portrety europosłów Platformy Obywatelskiej.  Na tej podstawie radna wysnuwa wniosek, że “przy biernej postawie obozu rządzącego Polska zmierza w kierunku skrajnego nacjonalizmu”.

Aleksandra Krzeszewska chce mieć pewność, że władze Legnicy robią wszystko, aby w jej mieście nie dochodziło do podobnych aktów agresji. Interesuje ją, czy prezydent Tadeusz Krzakowski należycie wywiązuje się z zapisanego w Ustawie o stowarzyszeniach obowiązku nadzoru nad działalnością stowarzyszeń “w zakresie zgodności z przepisami prawa i postanowieniami statutu”. Radna pyta też, czy w ostatnich 2 latach ratusz wydawał decyzje w sprawie wieców, happeningów itp, podczas których dochodziło do łamania prawa.

FOT. FACEBOOK.PL/ ALEKSANDRA KRZESZEWSKA

 

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 610 dni temu dnia 18/01/2019
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 18, 2019 @ 4:30 pm
 • W dziale: wiadomości

4 komentarze

 1. gość pisze:

  Brawo pani Aleksandro.
  Popieram pani działania.
  Dobrze by było, zająć się również tym, co robią na lekcjach wiary przedstawiciele największej organizacji pozarządowej zwanej Kościołem katolickim. Gdyby to się pani udało, odniosłaby pani sukces na cały kraj.

 2. lustrator pisze:

  Aleksandra Krzeszewska jest najmłodszą radną w legnickim samorządzie, ale zapowiada, ze nie zamierza robić w ratuszu za paprotkę. Jej interpelacja wpisuje się w publiczną debatę na temat>>>ta ja dobrze tlumaczy o czym ty juz dawno zapomniales.

 3. lustrator pisze:

  nie zapomniala tylko ma jeszcze nadzieje ze tacy jak ty ..znikna.

 4. Hajlesilesia pisze:

  Zapomniała dopisać, że należy zaprowadzić pokój na ziemi, zlikwidować głód w Afryce oraz wprowadzic darmowe próbki perfum w Rossmanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

vaccination-2722937_1920

Legnica łamie się w sprawie szczepionek HPV? Za późno

Read More →