AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Radcurie da czadu na szczycie wulkanu

Przez   /   10/03/2023  /   No Comments

Rock na wulkanie

 

18 marca o godz. 18 na zamku w Grodźcu zagra rasowa rockowa kapela ze Złotoryi Radcurie.

Dzięki cyklowi najbardziej nastrojowych koncertów w regionie zamek zaczął być kojarzony raczej z subtelnymi songwiterami, akompaniującymi sobie na gitarze lub keyboardzie. Tym razem nie będzie eterycznie i poetycko.

Niektórzy twierdzą, że nikt w Polsce nie gra tak jak Radcurie. Ich muzyka to przebojowy punkrock z nieoczywistymi domieszkami popu i hip-hopu. Świetna sekcja rytmiczna z wyrazisty, „tłustym” bas, proste gitarowe riffy, chwytliwe melodie. Fani cenią też rasowy wokal Radka „Łysego” Gratkowskiego i teksty kapeli. Choć muzycy mają już swoje lata, na scenie kipią młodzieńczą energią. W końcu nazwa zobowiązuje. W tym przypadku to połączenie nazwy pierwiastka chemicznego wykorzystywanego przez przemysł energetyczny i jego odkrywczyni Marii Curie-Skłodowskiej.

Zespół ma w swoim dorobku dwie płyty z wersjami demo swoich piosenek: „Polon” (2014) i „Druga” (2017). Był zdobywcą I Nagrody i Nagroda Publiczności w I Otwartym Złotoryjskim Maratonie Muzyki Rockowej.

RYC. ZAMEK GRODZIEC

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 16 dni temu dnia 10/03/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 10, 2023 @ 12:38 pm
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pobrany plik

Legniczanie z szansą na Fryderyka za album roku!

Read More →