AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Remont dworca. Rada nie wetknie nosa w sprawy PKP

Przez   /   29/11/2021  /   No Comments

Rada Miejska Legnicy nie zwróci się do spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z apelem w sprawie usprawnienia remontu części peronowej dworca kolejowego. Przygotowany przez radną Aleksandrę Krzeszewską apel nie zyskał poparcia większości. 

Termin remontu hali peronowej, peronów i łącznika z częścią kasową dworca był już kilkukrotnie przesuwany (luty 2020 r., 30 lipca 2021 r., koniec 2021 r.). Aktualnie PKP PLK S.A. deklaruje, że prace zakończą się do 30 listopada 2021 r.

“Z każdym przesuniętym terminem zakończenia remontu, oddala się dostępność tego miejsca dla osób z ograniczeniem ruchowym” – uważa radna Aleksandra Krzeszewska. W odpowiedzi na skargi mieszkańców zwróciła się do Rady Miejskiej Legnicy z propozycją apelu, który zmotywowałby inwestora do zintensyfikowania nadzoru nad wykonawcą.

Radna Joanna Śliwińska-Łokaj (PiS) przekonywała, że tego rodzaju apele nie mieszczą się w kompetencjach rady. Skoro samorząd nie ma wpływu na przebieg inwestycji, to nie należy zabierać głosu w tej sprawie.

- Jeżeli zostaną przerwane wały, to też nie będziemy interweniować, bo to nie nasza sprawa? – oponował radny Maciej Kupaj (KO).

Za przyjęciem apelu zagłosowało 7 radnych, przeciw 8, a 5 osób wstrzymało się od głosu.

Poniżej publikujemy treść odrzuconego apelu.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI. ALEKSANDRA KRZESZEWSKA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 60 dni temu dnia 29/11/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 29, 2021 @ 11:29 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

sad121 (2)

25 lat więzienia dla ojca, który zabił swoje dziecko

Read More →