AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Raczyński prosi prezesa KGHM o łaskę dla Piszczka

Przez   /   07/07/2016  /   No Comments

 

Prezydent Lubina Robert Raczyński napisał do prezesa KGHM Krzysztofa Skóry prośbę o darowanie win Łukaszowi Piszczkowi – byłemu piłkarzowi Zagłębia Lubin, skazanemu na wysokie odszkodowanie za tzw. aferę korupcyjną w polskiej piłce. Zdaniem Raczyńskiego, Piszczek swą postawą na boiskach zmył winy młodości, a 70-lecie Zagłębia to dobra okazja do pojednania. 

Zgodnie z wydanym w styczniu wyrokiem Sądu Okręgowego w Legnicy Łukasz Piszczek i Michał Chałbiński muszą wpłacić solidarnie 300 tys. zł plus odsetki na konto Zagłębia Lubin. To zadośćuczynienie, którego domagał się klub, po tym, jak okazało się, że w sezonie 2005/2006 piłkarze w tajemnicy przed władzami i sztabem szkoleniowym zapłacili 100 tysięcy złotych rywalom z Cracovii za remis w meczu decydującym o wejściu do wejściu do europejskich pucharów. Wyrok uprawomocnił się w maju. Kilka tygodni temu zasądzone pieniądze trafiły na konto Zagłębia.

Wstawiając się za Łukaszem Piszczkiem do prezesa Krzysztofa Skóry, Robert Raczyński przypomina zasługi piłkarza, m.in. jego udział w reprezentacji Polski na Euro 2016. “Swą postawą na boiskach Europy i świata przynosi dumę Biało-Czerwonym, dlatego poddaję pod Pańską rozwagę abolicję dla tego zawodnika” – pisze prezydent Lubina.

Krzysztof Skóra w rozmowie z Radiem Wrocław poinformował, że przygotowuje odpowiedź dla Roberta Raczyńskiego, ale abolicja nie wchodzi w grę.

Zagłębie Lubin realizuje program „Zero tolerancji dla korupcji”.  Proces wytoczony Piszczkowi był jednym z jego elementów.


    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

volleyball_wroclaw_z_umowa_sponsorska_z_kghm

Pięć klubów, które dostaną kasę od KGHM w tym sezonie

Read More →