Robert
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Puchar Polski w Taekwondo. Legniczanie mają 6 medali

Przez   /   02/03/2020  /   No Comments

Dwa złote, srebrny i trzy brązowe medale wywalczyli zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do podczas Pucharu Polski w Nowej Rudzie. Na matach w Centrum Turystyczno-Sportowym rywalizowało ponad 300 zawodniczek i zawodników.


Pomimo problemów zdrowotnych kilku kluczowych zawodników, legniczanie w stawce 42 klubów uplasowali się na 9 miejscu w klasyfikacji medalowej.
Zawody były pierwszą kwalifikacją do tegorocznych mistrzostw Polski seniorów Gdańsk 2020 oraz do reprezentacji Polski na kwietniowe mistrzostwa Europy Bratysława 2020.
Wyniki LKT Legnica:
Kamila Kolanowska – złoty medal w walkach +75 kg,
Klaudia Wiśniewska – złoty medal w walkach – 55 kg juniorek,
Paweł Woźniak – srebrny medal w walkach – 63 kg,
Wioletta Hanisch – dwa brązowe medale, w walkach + 75 kg i układach formalnych,
Magdalena Kisiel – brązowy medal w układach formalnych,
Marcin Blicharski – 5 miejsce w walkach do 78 kg,
Wiktoria Miądzel – 5 miejsce w walkach do 68 kg,
Już za kilkanaście dni czternastoosobowa drużyna Legnickiego Klubu Taekwon-do wylatuje na XIII Open Copa Benidorm Costa Blanca 2020 do hiszpańskiego Benidorm.
Natomiast w najbliższy czwartek w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy odbędzie się uroczyste wręczenie nagród ufundowanych przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego dla najlepszych klubów sportowych z Dolnego Śląska. Warto przypomnieć, że w opublikowanym na początku roku przez Ministerstwo Sportu rankingu dotyuczącego współzawodnictwa w sporcie młodzieżowym za rok 2019, obejmującego dokonania klubów w kategoriach: młodzieżowych, juniorów, juniorów młodszych i młodzików LKT Legnica zgromadził 131 pkt. okazał się najlepszym w naszym mieście i równocześnie jednym z najlepszych w Zagłębiu Miedziowym.
Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży realizowane jest od wielu lat przez Legnicki Klub Taekwon-do dzięki wsparciu ze strony Fundacji KGHM Polska Miedź, Urzędu Miasta Legnicy, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona i Ministerstwa Sportu.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 38 dni temu dnia 02/03/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 2, 2020 @ 3:39 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

miedz-wiosna-2020_1580991504_1504-1024x682

Pensje piłkarzy i trenerów Miedzi niższe o połowę

Read More →