Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Przedszkolaków z Legnicy uczą roboty Ozobot i Genibot

Przez   /   07/09/2020  /   No Comments

Legnickie przedszkole miejskie nr 4 sięga do technologii XXI wieku, by kształcić maluchy i rozwijać ich kompetencje cyfrowe. Pomagają im specjalne, przyjazne roboty „Ozobot” i „Genibot”.

Urządzenia te to małe, ale bardzo inteligentny roboty do nauki programowania. Uczą dzieci poprzez zabawę i doświadczenie, rozwijają myślenie logiczne i wyobraźnię.

Zanim roboty zaczęły służyć dzieciom, przedszkole przy ul. św. Elżbiety zorganizowało szkolenie i warsztaty nauki podstaw kodowania, programowania i robotyki, dla nauczycieli wychowania przedszkolnego.

- Szkolenie prowadził Rafał Mitkowski, prezes EduSense, który pokazywał, jak należy rozpocząć pracę w przedszkolu z robotami „Ozobot” i „Genibot” – mówi dyrektor przedszkola nr 4 Danuta Szetelnicka. – W czasie warsztatów trener dzielił się z nauczycielkami doświadczeniem oraz swoimi pomysłami na naukę i zabawę z robotami. Podkreślał, że dziecko i świat programowania to jedność, kształtuje kreatywność i uczy analitycznego myślenia. Nauczyciele dowiedzieli się, jak można kształtować kompetencje kluczowe u dzieci w wieku przedszkolnym, wykorzystując do tego matę do kodowania i roboty edukacyjne – dodaje pani dyrektor.

W szkoleniu uczestniczyli m.in. dyrektor i nauczyciele z przedszkola nr 4 i 6 oraz dyrektor wydziału oświaty, kultury i sportu Urzędu Miasta Halina Gawin-Majewska.

Praca i zabawa z robotami to prawdziwa frajda dla dzieci. Wdrożenie tej metody edukacyjnej w wieku przedszkolnym było możliwe dzięki finansowemu wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Uczelnia nada pierwszy tytuł doctora honoris causa - 1

Legnicka PWSZ pierwszy raz nada tytuł honoris causa

Read More →