Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Przedszkolaki “na gigancie” – w Jaworze i w Legnicy

Przez   /   15/09/2022  /   No Comments

Policja w Jaworze sprawdza, czy ktoś odpowiada za narażenie na niebezpieczeństwo czteroletniego chłopca, który niezauważony wymknął się z przedszkola na miasto. W Legnicy doszło do podobnych incydentów z dziewczynką, która już dwa razy uciekła z przedszkola, ale jak dotąd zgłoszenie na komendę nie wpłynęło.

W poniedziałek 12 września około godz. 15.30 ochroniarz jednego z jaworskich marketów zwrócił uwagę na czteroletniego chłopca, który chodził sam po sklepie z koszykiem wypełnionym słodyczami i zabawkami. Malec wymknął się z przedszkola. Miał czekać na tatę w szatni, ale, zniecierpliwiony, sam ubrał się i poszedł kupić sobie coś na urodziny. Ochroniarz ze sklepu powiadomił policję. Okazało się, że funkcjonariusze już szukają dzieciaka, bo na komendę zgłosiły się zaniepokojone opiekunki i ojciec czterolatka, który nie zastał syna w placówce.

- W tej sprawie prowadzone jest postępowanie w kierunku art. 160§2 kk, czyli narażenia dziecka na utratę zdrowia i życia. Czyn ten zagrożony jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności – informuje asp. sztab. Ewa Kluczyńska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

W środę 14 września podobna historia przydarzyła się w jednym z miejskich przedszkoli w Legnicy. Na chwilę spuszczona z oka czteroletnia dziewczynka z rocznika, który przyszedł we wrześniu, wyszła sama “do domu”. Na szczęście, daleko nie zawędrowała. Na samotną czterolatkę zwróciła uwagę jedna z przechodzących obok kobiet i odprowadziła dziecko do placówki. Okazuje się, że to już druga od początku roku szkolnego ucieczka tej dziewczynki. Ani jedna, ani druga ucieczka nie zostały zgłoszone do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Nasilające się problemy z upilnowaniem dzieci mogą być pokłosiem zmian w ministerialnych przepisach określających liczebność grup w przedszkolach.

- Jeszcze kilka miesięcy temu przepisy mówiły o jednej nauczycielce na 25 dzieci, ale po wybuchu wojny na Ukrainie tę normę zwiększono do 28 dzieci – mówi Piotr Seifert, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Legnicy.

FOt.PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 10 dni temu dnia 15/09/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 15, 2022 @ 10:57 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2022-09-23 161232.bmp

Nadciąga ciemność. Urząd Miasta w Złotoryi gasi światło

Read More →