basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Pracownik sklepu zabrał pijanej klientce kluczyki

Przez   /   14/05/2019  /   No Comments

Pijana 46-latka przyjechała samochodem do sklepu po papierosy. Sprzedawca poczuł woń alkoholu. Zabrał klientce kluczyki i wezwał policję. Kobieta miała w wydychanym powietrzu blisko 3 promile alkoholu. Legnicka policja stawia pracowników sklepu za wzór obywatelskiej postawy. Ujęli nietrzeźwą kierującą, która byłaby zagrożeniem na drodze. 

- W niedzielę po godzinie 15.00 dyżurny legnickiej komendy otrzymał informację o obywatelskim zatrzymaniu nietrzeźwej kierującej – relacjonuje mł. asp. Jagoda Ekiert, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. - Jak się okazało kobieta przyjechała do jednego ze sklepów w Legnicy po papierosy, kiedy poprosiła o nie sprzedawcę, ten wyczuł od niej silną woń alkoholu. Mężczyzna, widząc wcześniej, że przyjechała samochodem, natychmiast zareagował i zabrał jej kluczyki od pojazdu. O całym zdarzeniu powiadomił policjantów. Funkcjonariusze legnickiej drogówki udali się na miejsce i przebadali 46-latkę alkomatem, który wykazał, że kobieta w wydychanym powietrzu miała blisko 3 promile alkoholu.

46-latkę czeka sprawa w sądzie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat. Pijany kierowca musi się również liczyć z karą finansową.
- Słowa uznania kierujemy do pracowników sklepu, którzy wykazali się obywatelską postawą i uniemożliwili dalszą jazdę pijanej kobiecie. Ich natychmiastowa i odpowiednia reakcja pozwoliła wyeliminować z drogi kierowcę, który był realnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego – mówi Jagoda Ekiert.

FOT. POLICJA LEGNICA

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 254 dni temu dnia 14/05/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 14, 2019 @ 8:01 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Sprawa mecenasa Zbigniewa K. znów spadła z wokandy

Read More →