AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Praca w KGHM tylko dla zaszczepionych? To fake news

Przez   /   05/01/2021  /   No Comments

Zarząd Miedziowego Centrum Zdrowia zaprzecza, jakoby od 28 lutego 2021 roku warunkiem wykonania badań pracowniczych w KGHM miało być przedłożenie zaświadczenia o poddaniu się szczpieniu przeciwko COVID-19. A jednak w sieci krąży zdjęcie kartki z taką informacją. Kartka rzekomo została  wywieszona na drzwiach jednej z przychodni MCZ.

Zdjęcie kartki opublikowano na jednym z górniczych forów na Facebooku. Przekazywano je sobie również na Twitterze. Na kartce jest informacja:

“Zmianie ulega organizacja badań lekarskich w MCZ S.A., obowiązująca od dnia 28.02.2021 r.

*badania wstępne i kontrolne wykonywane będą tylko za okazaniem zaświadczenia o przeprowadzonym szczepieniu przeciwko COVID-19. Pracownicy nie zaszczepieni nie zostaną dopuszczeni do badań, co w konsekwencji nie dopuszcza ich do pracy“. 

Pod informacją o przymusie szczepienia podano numery telefonów do dwóch pań z biura administracji MCZ, które miały udzielać w tej sprawie bardziej szczegółowych wyjaśnień. Nazwiska obu pań są prawdziwe. Numery telefonów też.

Informacja krąży wśród załogi, wzbudzając oburzenie i złość, bo przecież szczepienia w Polsce miały być dobrowolne. KGHM twierdzi jednak, że to fake news, fałszywka.

- Doniesienia o obowiązku wykazania się szczepieniem na koronawirusa jako warunku poddania się badaniom wstępnym przez zatrudnieniem w KGHM, są nieprawdziwe – zapewnia Sylwia Jurgiel, rzeczniczka prasowa KGHM Polska Miedź S.A.

Aby powstrzymać zamieszanie, Zarząd Miedziowego Centrum Zdrowia S.A. w Lubinie opublikował komunikat o następującej treści:

“Zarząd „MIEDZIOWEGO CENTRUM ZDROWIA” S.A. w Lubinie oświadcza, że funkcjonująca w przestrzeni publicznej, w szczególności w Oddziałach KGHM Polska Miedź S.A., informacja o wprowadzeniu, z dniem 28 lutego 2021 r., wymogu okazania zaświadczenia o przeprowadzonym szczepieniu przeciw COVID-19, przez osoby poddające się badaniom wstępnym i kontrolnym z zakresu medycyny pracy, nie została sporządzona oraz nie jest rozpowszechniana przez Zarząd Spółki, jak również pracowników naszej Spółki.

Informacja o uzależnieniu wykonania świadczeń medycznych w „MCZ” S.A., w tym z zakresu medycyny pracy, od przedłożenia zaświadczenia o wykonanym szczepieniu przeciw COVID-19 jest nieprawdziwa.

W przedmiotowej sprawie prowadzane jest stosowne postępowanie wyjaśniające.”

FOT. PIXABAY.COM

 

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

143360827_3919685134749247_4563274587887645334_o

Którędy mają biec A4 i S5? Oto głos 8 prezydentów miast

Read More →