Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Poseł Winnicki zachwycony dziewczynami z Hitlerjugend

Przez   /   29/03/2016  /   1 Comment

Legnicki poseł Robert Winnicki (Kukiz`15) zamieścił na swoim facebookowym profilu zdjęcie działaczki Bund Deutscher Mädel, żeńskiej sekcji Hitlerjugend, i zachętę: “Wprawdzie Dzień Kobiet mamy już dawno za sobą. Ale pamiętajcie, drogie Panie – trzymamy formę – przede wszystkim – ideową”. Usunął wpis, gdy internauci dostrzegli jego nazistowski kontekst, ale screeny do dziś krążą po sieci.

Czarno-białe zdjęcie gimnastykującej się dziewczyny zostało zestawione z fotografiami ofiary głodu z ZSRR i nazbyt puszystej Europejki. W ten sposób Robert Winnicki dowodzi wyższości nacjonalizmu nad komunizmem i kapitalizmem.

W dziewczynie, którą poseł postawił Polkom za wzór, internauci szybko rozpoznali działaczkę Bund Deutscher Mädel, choć w programie graficznym z jej koszulki usunięto znaczek BDM (biało-czerwony romb ze swastyką).

Bund Deutscher Mädel (czyli Związek Niemieckich Dziewcząt) to sekcja żeńska nazistowskiej organizacji młodzieżowej Hitlerjugend. Od 1936 roku obowiazkowow wcielano do niej niemieckie dziewczęta w wieku od 13 do 17 lat. BDM miało zadbać o ich fizyczne i duchowe wychowanie w duchu narodowosocjalistycznym, poprzez m.in. ćwiczenia, zawody sportowe, wycieczki. Dewizę organizacji stanowiło hasło „Bądź prawdziwa, bądź przejrzysta, bądź niemiecka” („Sei wahr, sei klar, sei deutsch”).

Gdy Winnickiemu wytknięto nawiązanie do nazistowskich idei, poseł usunął swój wpis z Facebooka. Internauci zdążyli jednak zrobić screeny z jego wypowiedzią i zdjęciem.

FOT. FACEBOOK/ CZERWONOBIALI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1429 dni temu dnia 29/03/2016
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 30, 2016 @ 7:57 am
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. lustrator pisze:

    czyli jaki durny był taki pozostał.Teraz niech sobie przymierzy mundur SS i sprawdzi czy mu do twarzy.Podobno wszyscy niedojrzali idioci marzą o takim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

doctor-563429_1920

Lubin. Pacjentka przychodni z podejrzeniem koronawirusa

Read More →