Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

POrozmawiali. Koalicja Obywatelska agituje na ulicy

Przez   /   08/08/2019  /   3 Comments

Legnicę oraz Jawor odwiedzili dziś politycy Koalicji Obywatelskiej, na czele z wicemarszałek Sejmu Małgorzatą Kidawą-Błońską oraz Piotrem Borysem, który będzie jedynką KO w okręgu legnicko-jeleniogórskim. Po krótkiej konferencji prasowej rozpierzchli się po mieście. Zagadywali przechodniów, rozdawali im ulotki i wciągali do rozmów o Polsce.

Tak wygląda akcja #POrozmawiajmy, będąca wstępem do właściwej kampanii wyborczej. Politycy Koalicji Obywatelskiej codziennie są w innej miejscowości, dostępni, gotowi do rozmów na ulicy i ufni, że wyborcy przypomną sobie o nich podczas wyborów parlamentarnych. W całej Polsce pod hasłem #POrozmawiajmy odbyło się już ponad 800 takich spotkań jak w Legnicy. Na Dolnym Śląsku tylko na dziś zaplanowano wizyty w 8 miastach.

Tematów do rozmowy jest wiele. Dla legnickiej posłanki Elżbieta Stępień jednym z ważniejszych jest sytuacja ludzi starszych i chorych, którzy potrzebują wsparcia ze strony państwa. W swoim programie wyborczym Koalicja obiecuje np. dostęp do lekarza specjalisty w 21 dni.  Włodzimierz Bartkowiak (Zieloni) zwraca uwagę na ochronę środowiska, a Monika Wielichowska z Nowej Rudy, że Sejm w tej kadencji za sprawą zarządzeń marszałka stał się zamknięty dla obywateli. Posłanka Ewa Drozd chce dopilnować budowy mostu i  obwodnicy dla Głogowa. Piotr Borys – lider listy – krytykuje Prawo i Sprawiedliwość za zaniedbania przy budowie drogi ekspresowej S3 między Lubinem a Polkowicami. – Ta ekipa nie umie budować dróg – twierdzi.

Specjalnie do Jawora i Legnicy przyjechała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. – Docieramy do ludzi na ulicach. Przyjmują nas życzliwie, chcą rozmawiać – mówi.  Deklaruje, że jeśli gdzieś są ludzie, którzy chcą się spotkać i rozmawiać, to wystarczy, że wyślą sygnał.

- Chętnie przyjedziemy  wszędzie, gdzie nas zaproszą – mówi.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 120 dni temu dnia 08/08/2019
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 8, 2019 @ 7:43 pm
 • W dziale: wiadomości

3 komentarze

 1. tomas pisze:

  Ta ekipa nie umie budować dróg?

  Wasza za to umiała…

 2. Kafar pisze:

  A siedzenie przy komputerze i wypisywanie obraźliwych komentarzy to praca czy nieróbstwo, droga Ado? Hm, była piosenka – “Ada, tak nie wypada”. Pamiętasz chociaż, kto ją śpiewał?

 3. Ada pisze:

  Banda nierobow do pracy a nie agitowac na ulicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Finał procesu kucharza po wybuchu przy ul. Gwiezdnej

Read More →