AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Ponad 2 mln zł dla PWSZ na symulację medyczną

Przez   /   25/01/2018  /   No Comments

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy otrzymała 2,3 mln zł na utworzenie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznych i wdrożenie programu rozwojowego kształcenia praktycznego metodą symulacji medycznej.

Projekt będzie realizowany w formie partnerstwa PWSZ z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Legnicy. Okres jego realizacji trwać będzie od 1 marca 2018 do końca września 2021. Partnerstwo to ma na celu wzmocnienie współpracy pomiędzy uczelnią a szpitalem, jako potencjalnym pracodawcą absolwentek i absolwentów kierunku objętego wsparciem.

- Symulacja medyczna to dziś najnowocześniejszy i najskuteczniejszy sposób kształcenia przyszłych kadr medycznych – mówi Mirosław Szczypiorski, rzecznik PWSZ. – Dlatego najważniejszym elementem projektu są centra symulacji medycznej, czyli miejsca zbliżone warunkami do prawdziwych szpitali. Sale symulacyjne wyposażone zostaną w niezbędny sprzęt medyczny i symulatory. Manekiny takie potrafią naśladować różne objawy i zachowania ludzkie. Praktyczna nauka na nich nie różni się od zabiegów „na pacjencie”, z tym, że wspomniane zabiegi można powtarzać wielokrotnie – dodaje.

PWSZ złożyła swój projekt w konkursie ogłoszonym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach V Osi Priorytetowej: Wsparcie dla obszaru zdrowia 5.3 Wysoka jakość kształcenia na kierunkach medycznych. Zgłoszony projekt zakładał wdrożenie „Programu rozwojowego kierunku Pielęgniarstwo Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy”.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. PWSZ IM. WITELONA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

IMG_20190321_130704-1024x768

Złotoryja. Prokuratura umorzyła sprawę szpitala

Read More →