wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Ponad 2.200 legniczan chce wykupić mieszkania

Przez   /   26/07/2012  /   No Comments

Do  końca czerwca br. obowiązywała uchwała Rady Miejskiej umożliwiająca najemcom wykup mieszkań komunalnych na preferencyjnych zasadach – lokatorzy mieszkań należących do gminy chcąc skorzystać z bardzo preferencyjnych zasad wykupu, musieli zgodnie z uchwałą złożyć wniosek o wykup mieszkania do 30 czerwca br.

Uprawniało ich to do skorzystania z 95% lub 97% bonifikaty. Zainteresowanie wykupem mieszkań było bardzo duże, a w ostatnich tygodniach obowiązywania preferencyjnych zasad wykupu, rosło wręcz lawinowo.

Podczas, gdy w całym roku 2011 do UM wpłynęło 900 wniosków o wykup lokali, to w pierwszym półroczu 2012 roku (do 30 czerwca, czyli końca obowiązywania bonifikat) wpłynęły aż 2233 wnioski. Co ciekawe, statystyki wskazują, że wielu legniczan czekało ze złożeniem wniosku do ostatniej chwili, bowiem w samym czerwcu do urzędu wpłynęła niemal taka sama liczba wniosków, jak w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2012 r.  (do końca maja 2012 r. wpłynęło ok. 1150 wniosków). Choć należy zaznaczyć, że zdarzały się też przypadki złożenia przez jednego najemcę 2-3 wniosków o wykup tego samego mieszkania.

Tak duże zainteresowanie kupnem mieszkań komunalnych spowoduje, że po zakończeniu procedury kupna-sprzedaży 72 budynki w całości zmienią właściciela i będą w pełni wspólnotowe. Stanie się tak w przypadku 9 spośród 428 budynków, które do tej pory są w 100% komunalne (ani jedno mieszkanie w nich nie było wcześniej wykupione od gminy), a także w przypadku 63 spośród 1062 budynków, w których występuje własność mieszana ? część mieszkań należy jeszcze do gminy, a część już do wspólnot.  Ze względu na to, że lokatorzy wszystkich mieszkań komunalnych w tych budynkach złożyli wnioski o wykup lokali, budynki te będą w 100 procentach prywatne. Oczywiście uzależnione jest to jeszcze od tego, czy wszystkie osoby, które złożyły wniosek o wykup będą spełniać wymogi uchwały i sfinalizują kupno mieszkania.

Źródło: UM Legnica

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

tadeusz sz

Akt oskarżenia dla byłego wójta gminy Zagrodno

Read More →