basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Pomoc finansowa dla pracowników Rossmanna

Przez   /   09/04/2020  /   No Comments

Zarząd firmy Rossmann mając na względzie szczególne warunki w jakich przyszło obecnie pracować naszym pracownikom podjął decyzję o wypłaceniu z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych specjalnej, jednorazowej pomocy finansowej dla pracowników sklepów, magazynów i centrali.

W przypadku ponad 80 proc. naszych pracowników będzie to kwota 500 zł brutto (pozostałe osoby otrzymają 400 lub 300 zł w zależności od dochodu na członka rodziny).

Już 14 marca zarząd postanowił wprowadzić dla pracowników sklepów dodatek w formie premii uznaniowej za pracę w szczególnych warunkach w dniach 16 marca – 15 kwietnia. Jego wysokość maksymalna wynosi 750 zł brutto i jest uzależniona od liczby przepracowanych w tym okresie godzin.

Przypominamy, że w trosce o naszych pracowników w sklepach, którzy są najbardziej narażeni ze względu na kontakt z klientami, podjęliśmy szereg działań mających gwarantować maksymalne bezpieczeństwo naszemu personelowi:

*) udostępniliśmy pracownikom pakiety informacji nt. zasad profilaktyki przeciwko zakażeniom wszystkimi kanałami komunikacji wewnętrznej

*) przekazaliśmy pracownikom żele antybakteryjne, preparaty do mycia i dezynfekcji klamek, powierzchni ekranów w kasach, także samoobsługowych, stanowisk foto, terminali płatniczych, klawiatur komputerów;

*) przekazaliśmy pracownikom rękawiczki ochronne oraz maseczki;

*) umożliwiliśmy wprowadzenie limitu klientów w sklepie;

*) zdecydowaliśmy o limicie nabycia 3 produktów z każdej kategorii, by każdy klient mógł kupić potrzebne mu artykuły;

*) odwołaliśmy zaplanowaną akcję promocyjną na produkty do makijażu by zmniejszyć liczbę klientów w sklepach;

*) zamontowaliśmy ochronne ekrany z pleksi przy kasach;

*) stworzyliśmy specjalne instrukcje bezpieczeństwa dotyczące postępowania w przypadku kontaktu z osobami zakażonymi;

*) dostarczyliśmy taśmę do oznaczania bezpiecznych odległości w sklepie;

*) wprowadziliśmy system zmianowy oraz przerwę techniczną w centrach dystrybucji ( w tym czasie dezynfekujemy pomieszczenia wspólne).

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

lsse

NIK: Legnicka Specjalna Strefa mało Ekonomiczna

Read More →