Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Polkowice loterią zachęcają do płacenia podatków

Przez   /   05/06/2020  /   No Comments

Sporą gotówkę, hulejnogę elektryczną, czytnik e-booków i oczyszczacz powietrza mogli wygrać w loterii podatnicy, którzy rozliczają swój PIT w Urzędzie Skarbowym w Polkowicach. 

 

W polkowickim Urzędzie Skarbowym swój podatek rozlicza jedynie 77 proc. mieszkańców gminy. Zgodnie z informacją nadesłaną z Ministerstwa Finansów, w budżecie państwa dochód naszej Gminy z tego tytułu zaplanowano na poziomie 41.267.623 zł.
– Gdyby w swojej małej ojczyźnie podatek dochodowy rozliczali wszyscy mieszkańcy, to wpływy do budżetu wyniosłyby 53.387.745 zł. Tym samym dochody Gminy Polkowice w roku 2020 byłyby wyższe o 12.120.122 zł, co w bardzo istotny sposób poprawiłoby naszą sytuację i chociażby możliwości inwestycyjne – informuje Katarzyna Gryś, skarbnik Gminy Polkowice.
Loteria stanowi zachętę dla mieszkańców gminy, by rozliczali się z podatków w Polkowicach.
W loterii brały udział osoby, które w terminie od 9 marca 2020 r. do 1 czerwca 2020 r. rozliczyły swój PIT w Urzędzie Skarbowym w Polkowicach, a następnie poprawnie wypełniły tradycyjny, lub elektroniczny formularz zgłoszeniowy do loterii (regulamin na stronie: www.pitwpolkowicach.pl). Łącznie w loterii udział wzięło 867 formularzy, co przełożyło się na tę samą liczbę losów biorących udział w loterii.


Losowanie nagród w odbyło się metodą tradycyjną, poprzez wyciąganie przez osobę wyznaczoną przez organizatora kartoników z przydzielonymi numerami identyfikacyjnymi (numerami ID) zgłoszeń w loterii metodą „chybił-trafił” z urny, w której znajdują się wszystkie losy, w liczbie odpowiadającej prawidłowo nadesłanym do loterii zgłoszeniom.
Po wylosowaniu numeru ID, organizator sprawdza w bazie danych zgłoszenie zakodowane pod wylosowaną liczbą, widniejącą na kartoniku z losem.
W losowaniu brały udział wszystkie zgłoszenia prawidłowo nadesłane do loterii za pośrednictwem strony www oraz wrzucone do urn w UG Polkowicach, Starostwie Powiatowym w Polkowicach, Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach oraz w Centrum Kultury w Polkowicach.
Organizator przygotował kartoniki z unikalnymi numerami ID w liczbie odpowiadającej wszystkim prawidłowo nadesłanym do loterii zgłoszeniom zarejestrowanym w bazie danych organizatora. Numery ID w bazie do losowania przydzielono (szeregując alfabetycznie) imiona uczestników loterii, przy czym imiona rozpoczynające się od litery A otrzymały numery najniższe, od litery Z najwyższe.
W pierwszej kolejności organizator wylosował pięciu laureatów nagród III stopnia poprzez wyciąganie po kolei z urny do losowania pięciu kartoników z numerami ID. Następnie organizator wylosował pięciu laureatów nagród II stopnia poprzez wyciąganie po kolei z urny do losowania pięciu kartoników z numerami. Następnie losuje pięciu laureatów nagród I stopnia poprzez wyciągnięcie z urny do losowania pięciu kartoników z numerem ID. Jako ostatniego organizator losuje jednego laureata nagrody głównej poprzez wyciągnięcie z worka do losowania jednego kartonika z numerem ID.
W dalszej części losowania organizator losuje łącznie szesnaście zgłoszeń rezerwowych, na wypadek, gdyby kontakt z laureatami wylosowanymi wcześniej nie był możliwy w trybie przewidzianym w regulaminie, przy czym w pierwszej kolejności losuje się po jednym zgłoszeniu rezerwowym do każdej z nagród III stopnia, II oraz I stopnia, a na koniec jedno zgłoszenie do nagrody głównej.
Jeden uczestnik mógł wygrać tylko jedną nagrodę. Zgłoszenie, które zostało wylosowane, zostawało usunięte z bazy zgłoszeń i nie brało udziału w dalszym losowaniu.
Lista laureatów zostanie opublikowana na stronie internetowej www.pitwpolkowicach.pl do 23 czerwca 2020 r. Nagrody zostaną przekazane do końca czerwca.

Do wygrania były:
1. Nagroda główna – 10 tys. zł
2. 5 x hulajnoga elektryczna Xiaomi Mija 365 Pro
3. 5 x oczyszczacz powietrza Philips AC1215/50
4. 5 x czytnik e-book Kindle 10

Źródło: Urząd Miasta w Polkowicach

FOT. URZĄD MIASTA W POLKOWICACH

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Syreny zawyły pod legnickim ratuszem. To protest

Read More →