AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Policjanci z Legnicy odzyskali skradzionego z Niemiec busa

Przez   /   31/01/2018  /   No Comments

Mieszkaniec powiatu średzkiego kierował busem, który kilka godzin wcześniej został skradziony na terenie Niemiec. Mężczyzna został zatrzymany przez legnickich policjantów, a samochód o wartości 130 tysięcy złotych, pochodzący z przestępstwa został zabezpieczony.

Policjanci legnickiej drogówki patrolując tereny graniczne powiatu legnickiego i bolesławieckiego zauważyli białego busa, którego kierowca aby wjechać na autostradę nie zastosował się do znaku nakazującego kierunek jazdy oraz przekroczył podwójną ciągłą linię. Pojazd został zatrzymany na autostradzie A4 na terenie powiatu bolesławieckiego.

Kierującym busem okazał się 24-letni mieszkaniec powiatu średzkiego, który od razu przyznał się policjantom, że nie ma i nigdy nie miał prawa jazdy. Kierowca przedstawił dowód rejestracyjny samochodu jednak po sprawdzeniu w systemie okazało się, że pojazd został skradziony.

Kierowca został zatrzymany i przekazany bolesławieckim policjantom, którzy po zebraniu materiału dowodowego przedstawili 24-latkowi zarzut kradzieży z włamaniem.

Z ustaleń funkcjonariuszy z Komisariatu w Kruszynie wynika, że samochód został skradziony na terenie Niemiec na kilka godzin przed zatrzymaniem go do kontroli przez polskich policjantów. Okazało się również, że zatrzymany był już wcześniej karany za włamania i oszustwa.

Odzyskany samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a następnie zostanie przekazany właścicielowi. Podejrzanemu za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mieszkaniec powiatu średzkiego odpowie za złamanie przepisów ruchu drogowego.

Żródło Policja
FOT. POLICJA BOLESŁAWIEC

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 891 dni temu dnia 31/01/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 31, 2018 @ 3:18 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

107872189_3289747294409825_911105398821311158_o

Ziętal wrócił. Przejechał na rowerze 2 766 kilometrów

Read More →