Starostwo2
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Policja szuka właściciela porzuconych w lesie chemikaliów

Przez   /   13/03/2023  /   No Comments

W lesie miedzy Olszanicą a Garnczarami pracownik złotoryjskiego nadleśnictwa natknął się na porzucone przez nieznane osoby plastikowe wiadra i pojemniki. W środku był m.in. toluen, toksyczna substancja powodująca m.in. uszkodzenie układu nerwowego człowieka. Znalezisko zostało zabezpieczone. Policja szuka właściciela odpadów. 

Na podstawie zawiadomienia złożonego przez nadleśnictwo Komenda Powiatowa Policji w Złotoryi prowadzi postępowanie dotyczące niezgodnego z przepisami składowania odpadów na terenie leśnym.

W piątek 10 marca w miejscu ujawnienia odpadów policjanci przeprowadzili czynności z udziałem pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu oraz strażaków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego i Ekologicznego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy.

- Badania substancji znajdujących się w pojemnikach wykazały, że nie stanowią one zagrożenia dla ludzi i środowiska – informuje mł. asp. Dominika Kwakszys, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Co innego mówili strażacy. Nie udało im się zidentyfikować substancji stałej z wiader, ale urządzenia laboratoryjne wstępnie rozpoznały w cieczy z pojemników toulen. To związek chemiczny z grupy węglowodorów aromatycznych stosowany m.in. przy produkcji farmaceutyków, tworzyw sztucznych, materiałów wybuchowych, perfum, barwników. Bywa wykorzystywany przez przestępców do wytwarzania metamfetaminy. Może doprowadzić do uszkodzenia układu nerwowego.

- Teren, na którym ujawniono odpady został zabezpieczony przez właściciela, a w sprawie policjanci będą prowadzili dalsze czynności. Ich celem będzie między innymi ustalenie osób odpowiedzialnych za nielegalne składowanie tych odpadów – informuje mł. asp. Dominika Kwakszys.

FOT. POLICJA ZŁOTORYJA, KSRG OSP OLSZANICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 76 dni temu dnia 13/03/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 13, 2023 @ 2:44 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Dni Złotoryi. Tak się bawili wczoraj mieszkańcy i goście

Read More →