basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Podwyżki w KGHM. Płace idą w górę o 6 procent

Przez   /   27/02/2020  /   No Comments

Zarząd KGHM i działające w spółce związki zawodowe zawarły porozumienie w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Od 1 stycznia 2020 r. płace zasadnicze wzrosną o 6 proc. Co najmniej 15 proc. załogi KGHM zostanie przeszeregowana do wyższych kategorii płacowych.

Przystępując do rozmów związkowcy domagali się podwyżek na poziomie 11 proc. Pierwszą propozycją zarządu KGHM było 4,67 proc. Wczoraj udało się znaleźć porozumienie. Podwyżka płacy zasadniczej wyniesie 6 proc., ale do porozumienia wpisano też gwarancję, że średni roczny wzrost wynagrodzeń w KGHM będzie nie niższy niż 6 proc. (wg wyliczeń Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego, który upierał się przy takim zapisie, w ubiegłym roku płace ogółem wzrosły tylko o 2,2 proc.).

Strony dogadały się też w innych kwestiach. Zwiększona zostanie podstawa wymiaru dodatków za pracę w warunkach szkodliwych i niebezpiecznych z VIII na X kategorię. Do ZUZP została dopisana obligatoryjna ilość skierowań na wczasy profilaktyczno – lecznicze (445 rocznie). Znowelizowane zostaną zapisy dotyczące ekwiwalentu za pomoce szkolne, bez uszczuplenia jego wysokości. Wprowadzono też korzystniejsze dla załogi zasady w sprawie abonamentu medycznego.

FOT. KGHM.PL

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

ROSS-LOGO-CLAIM_2_522c8817-92f3-43cd-8680-acc087df49cc

Rossmann przekaże ponad 82 tys. kremów do rąk szpitalom walczącym z koronawirusem

Read More →