PWSZ rekrutacja
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Podwyżka opłat w pociągach Kolei Dolnośląskich

Przez   /   16/05/2019  /   No Comments

1 czerwca w pociągach Kolei Dolnośląskich wzrosną dodatkowe opłaty za sprzedaż biletów bezpośrednio u konduktora. Więcej zapłacą też pasażerowie przyłapani na jeździe na gapę.

Jak informuje spółka, zmiany w cenniku dotyczą wyłącznie płatności za wydanie biletu pasażerowi przez obsługę pociągu oraz za przejazd bez ważnego dokumentu poświadczającego uprawnienie do bezpłatnego lub ulgowego przejazdu.

Jeśli pasażer nie zdążył kupić biletu, wsiadł do pociągu na stacji z czynną kasą i chce zapłacić za przejazd u obsługi, zapłaci osiem złotych zamiast – jak dotychczas – pięciu.

Jeśli nie zgłosi się w porę do obsługi pociągu i zostanie zidentyfikowany jako gapowicz, do ceny biletu konduktor doliczy dodatkową opłatę w wysokości 60 zł. Wzrośnie też opłata dodatkowa za naruszenie przepisów o przewozie rzeczy i zwierząt z 15 do 20 zł.

- Przypominamy również o automatach biletowych w naszych pojazdach typu Impuls 45WE, w których za bilet można zapłacić kartą płatniczą. Zapraszamy również do naszych Biur Obsługi Klienta na Dworcu Głównym we Wrocławiu oraz legnickim dworcu kolejowym. Bilety można nabyć również za pośrednictwem aplikacji mobilnych: System eKD, KOLEO, SkyCash – informują Koleje Dolnośląskie.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 123 dni temu dnia 16/05/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 16, 2019 @ 9:44 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Awaria wodociągu

Awaria wodociągu na ul. Złotoryjskiej już opanowana

Read More →