Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Po Akademii Kobiet Zainspirowanych w Lubinie

Przez   /   05/12/2013  /   No Comments

Czas na Kobiety! To hasło Akademii Kobiet Zainspirowanych w Lubinie, podczas której, uczestniczki dyskutowały i dzieliły się swoimi doświadczeniami jako matki, bizneswoman, sportsmenki i artystki.
Lubińska edycja zakończyła cykl trzech spotkań dla pań, które odbyły się w Zagłębiu Miedziowym. Przypomnijmy, że w listopadzie akademie zrealizowałyśmy wspólnie ze Stowarzyszeniem Civis Europae także w Legnicy i Głogowie, gdzie gośćmi byli Dorota Zawadzka, psycholożka i dr Andrzej Depko, znany seksuolog.
W Lubinie z kolei zaproszenie od Kobiecanek przyjęła znana dziennikarka telewizyjna i prezenterka ? Dorota Gardias, która udzieliła osobistego wywiadu opowiadając o trudach macierzyństwa i powrocie do pracy zawodowej, a także wystąpiła w panelu dyskusyjnych, podczas którego panie dzieliły doświadczenie o roli kobiet w wielu sferach. Podkreślmy, że spotkanie z Dorotą Gardias, było możliwe dzięki BlogStar.pl ? zachęcamy do odwiedzenia strony, a Renatę Rogólską, współtwórczynie portalu, gorąco pozdrawiamy!
Parterami wydarzenia VIII Akademii Kobiet Zainspirowanych byli: Zanam KGHM, Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr, CDT Medicus.
Rozpoczęłyśmy od wykładu lekarki, Agnieszki Mieszczak, zajmującej się medycyną estetyczną. To właśnie temu tematowi, przyglądaliśmy się wysłuchując nowinek medycznych i możliwości poprawienia bądź naprawienia mankamentów urody.
Okazuje się, że Stany Zjednoczone nie są jak się powszechnie przyjęło ?american dream? i tam też kobiety, muszą walczyć o swoje prawa! A o swoim życiu w stanach, byciem matką i artystką, opowiadała Davina Reeves ? Ciara, Amerykanka, miss Nowego Jorku, jedna z gości biorących udział w panelu dyskusyjnym, którego bohaterkami były także: Dorota Włoch, Prezes Zarządu Zanam KGHM ? Monika Gazda, Wiceprezes MCKK w Lubinie ? Kobiety w biznesie, Dorota Gardias, prezenterka stacji TVN ? Kobieta w mediach, Katarzyna Sokół, międzynarodowy sędzia piłki siatkowej, członkini Polskiego Związku Piłki Siatkowej ? Kobieta w sporcie, Anna Lechowska, Prezeska Stowarzyszenia dla Dzieci i Młodzieży Szansa. Koordynatorka akcji, na rzecz przeciwdziałania przemocy.
Panie opowiadały o swojej drodze do kariery. Między innymi o tym, czy trudno było zbudować sobie autorytet pracując wśród mężczyzn, o czym opowiedziała Prezes Włoch. Poruszyły się także kwestie kobiet w sporcie, i jak się okazało, cała Europa w tym temacie, ma wiele do zrobienia. ? Serbia, to jeden z nielicznych krajów, gdzie na szczeblach międzynarodowych, sędziami piłkarskimi są kobiety. W Polsce chęci, to niestety zbyt mało, bo na przeszkodzie wciąż stoją stereotypy. ? Będziesz sędziować tylko mecze kobiet. Bo wiesz, mężczyzn, to zostaw nam ? cytowała Katarzyna Sokół, jedyna kobiet w strukturach PZPS, która sędziuje mecze piłki siatkowej.
Pod koniec panelu, Panie otrzymały pamiątkowe statuetki ? Aktywne Miedzianki, które mają symbolizować aktywność kobiet na wielu polach, będąc przykładem i autorytetami.
Statuetki wręczył Piotr Borys, poseł w Parlamencie Europejskim, który pogratulował Paniom. ? Cieszę, że w Zagłębiu Miedzowym, coraz częściej mówi się o kobiecej niezależności. I Panie udowadniacie, że można się tu realizować i odnosić sukcesy na wielu polach, czy to będąc matką, bizneswoman, sportsmenką czy wolontariuszką ? podsumował poseł.
Pamiątkowe statuetki otrzymały bohaterki panelu oraz Barbara Skórzewska, Prezeska Civis Europae, za wieloletnie zaangażowanie społeczne w kwestiach praw kobiet w Zagłębiu Miedziowym.
- Kto da radę jak nie?! Tłumaczyła Dorota, która chwilę po narodzinach Hani, na nowo organizowała sobie czas. Pełna determinacji i upory dziennikarka podzieliła się także refleksją na temat roli mężczyzn w życiu kobiet. – Uważam, że kobieta i mężczyzna mają do odegrania pewne role. I nikt nie zaopiekuje się dzieckiem lepiej niż my, matki. Ale to nie oznacza, że mężczyzna nie może się dzieckiem zajmować. Moja córka ma 3 miesiące i po raz pierwszy jest cały dzień beze mnie, dlatego dziś, mój mężczyzna będzie się sprawdzał w roli opiekuna i ojca zarazem ? opowiadała.
Dziennikarka w rozmowie przeprowadzonej przez Aldonę Ziółkowską ? Bielewicz, wspominała, jak z nieśmiałej dziewczyny, rozpoczynającej pracę w mediach lublińskich, stała się dziennikarką telewizji ogólnopolskiej. ? Zawsze mam tremę. To nie prawda, że można się jej pozbyć ? stwierdziła. Moja mama zawsze powtarzała, nie pchaj się przed szereg, a ja zawsze na przekór i się opłaciło.
Zanim jednak Dorota oswoiła się z kamerą na dobre, sporo czasu poświęciła na przełamywanie nieśmiałości. Wspomina, że podczas rozmowy z psychologiem, ten zaproponował jej, aby stanęła przed lustrem i powiedziała ? Kocham siebie! ? pomogło. Wyobraźcie sobie, że strach mnie ogarniał, kiedy musiałam otworzyć konto w banku! Dlatego psycholog podpowiedział, aby kamera stała się moja autoterapią ? opowiadała.
Skoro jesteśmy super mamami, radzimy sobie zawodowo, jesteśmy mądre, to czy wypada nam być także piękną, księżniczką? ? pytała Aldona Ziółkowska swoją rozmówczynie.
- A dlaczego nie?! Lubię chodzić także w dresach, ale czy od razu muszą to być powyciągane szerokie spodnie? Czy nie można włożyć równie wygodnych legginsów i seksowny t-shirt?a? Lepiej się czujemy kiedy jesteś zadbane, ładnie ubrane. To nic złego! Jestem przeciwna, aby kobiety były facetami ? mówiła Dorota.
Dziękujemy wszystkim uczestniczkom, wykładowcom i partnerom biznesowym, bez których to wydarzenie, nie mogło by się odbyć. Już dziś zapowiadamy kolejną, lubińską inicjatywę na wiosnę, o czym będziemy informować na stronie kobiecanki.pl.

Fotorelacja z imprezy: TUTAJ.

Tekst: Kobiecanki.pl

FOT. KOBIECANKI.PL

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2483 dni temu dnia 05/12/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 5, 2013 @ 12:07 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

120025517_2695801180681731_3998370863222241348_n

18,5 litrów krwi! W Złotoryi krwiodawcy nie zawiedli

Read More →