Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Pisarz Filip Florian i jego powieści w Caffe Modjeska

Przez   /   30/11/2018  /   No Comments

Rumuński pisarz Filip Florian – autor przełożonych przez legniczankę Radosławę Janowską-Lascar powieści “Dni króla” i “Wszystkie sowy” – przyjedzie w sobotę do Legnicy. 1 grudnia o godzinie 16 oboje spotkają się z czytelnikami w Caffe Modjeska. Okazje do rozmowy są dwie: premiera polskiego przekładu “Wszystkich sów” i ukazanie się audiobooka, na którym aktor Paweł Palcat czyta – pięknie – “Dni króla”.

Po prawdzie, jest jeszcze trzecia okazja: 1 grudnia Rumuni obchodzą swoje najważniejsze narodowe święto – na pamiątkę rezolucji z 1918 roku o unii Transylwanii, Banatu, Kriszany i Marmarosz z Rumunią (Wielkie Zjednoczenie Rumunii – Ziua Marii Uniri). Mija dokładnie sto lat od tej daty. Filip Florian – autor powieści zainspirowanych historią tego fragmentu Europy – wystąpi w Caffe Modjeska także w roli ambasadora swojego kraju. Dlatego organizatorzy legnickiego spotkania (Teatr Modrzejewskiej, Wydawnictwo Amaltea, Rumuński Instytut Książki i firma Dumari) nie zawahali się umieści na plakacie obietnicy: “Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Rumunii, a baliście się zapytać”.

Poza Filipem Florianem i Radosławą Janowską-Lascar, tłumaczką jego książek, w Caffe Modjeska pojawią się aktor Paweł Palcat, muzyk i kompozytor Andrzej Janiga oraz graficzka Renata Michajłow. Ich wspólnym dzieckiem jest wydany kilkanaście dni temu audiobook z powieścią “Dni króla”. Płyta z nagraniem ukazała się dzięki akcji crowdfundingowej Radosławy Janowskiej-Lascar, która za pośrednictwem internetu zebrała od swoich przyjaciół, znajomych i nieznajomych pieniądze na przygotowanie tego wydawnictwa.

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 692 dni temu dnia 30/11/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 30, 2018 @ 9:10 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

luc

L.U.C., Aukso i RAH!M na wspólnym koncercie online

Read More →