Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Piękna akcja krwiodawców w Wojcieszowie. Popłynęła krew

Przez   /   29/06/2020  /   No Comments

W sobotę w Wojcieszowie na terenie Przychodni Rejonowej odbyła się akcja krwiodawstwa, która została zorganizowana przez Klub HDK PCK w Złotoryi. Tym razem zebrano 10,32 l. krwi od 23 osób, natomiast chętnych do oddania krwi było ponad 30 osób.

Pomimo komplikacji związanych z szukaniem w ostatniej chwili miejsca, w którym odbędzie się akcja krwiodawstwa i problemem z dojazdem na miejsce krwiobusa akcja udała się. Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Złotoryi zorganizował w zeszłą niedzielę akcję krwiodawstwa w Złotoryi, natomiast odpowiadając na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu postanowili w krótkim czasie przeprowadzić kolejną akcję na terenie powiatu złotoryjskiego.

Przewodniczący Rady Powiatu Łukasz Horodyski postarał się, aby krwiodawcy, którzy zadeklarowali swoją obecność przychodzili w określonych odstępach czasu, informował ich telefonicznie o której godzinie mogą się stawić. Z uwagi na pandemię takie środki ostrożności były konieczne, uniknięto gromadzenia się osób w małych pomieszczonych przychodni.

Jednym z uczestników dzisiejszej akcji był młody mężczyzna ze Złotoryi, który w dniu wczorajszym miał 18 urodziny. Pewnie jeszcze długo będzie wspominał serdeczne powitanie, prezent i brawa za dojrzałą decyzję.

Podczas akcji zostały wydane legitymacje członkostwa Polskiego Czerwonego Krzyża krwiodawcom zrzeszonym w złotoryjskim klubie. Ponadto każdy uczestnik otrzymał upominek od Bartosza Jeziorskiego, który prowadzi salony PLAY.

Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcą, ponieważ bezinteresownie ratują zdrowie i życie. Potrzebne są wszystkie grupy krwi, a najbardziej grupa 0 RH-, ponieważ w nagłych przypadkach może być ona przetoczona każdemu pacjentowi. Krew możne oddać każdy w wieku od 18 do 65 roku życia, na miejscu jest zawsze lekarz, którzy po przeprowadzeniu wywiadu decyduje o tym kto ją może oddać.

Podsumowując działania klubu HDK PCK w Złotoryi informujemy, że w ciągu tygodnia zebrano łącznie 26 l. krwi. Dziękujemy!

 Agnieszka Zawiślak

FOT. KLUB HDK PCK ZŁOTORYJA

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

woman-5993601_1920

Legnica. Śniadania na trawie w parku Miejskim

Read More →