PWSZ_prezentacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Zmiany w Siódemce: Kochman plus Pęczek

Przez   /   12/09/2023  /   No Comments

Adam Kochman został nowym prezesem Siódemka Miedź Huras sp. z o.o. Handballową spółką zarządzać będzie dwuosobowy zarząd. Jej wiceprezesem został Martin Huras, którego firma Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych pozostaje tytularnym sponsorem drużyny reprezentującej Legnicę w Lidze Centralnej. Funkcję prezesa Młodzieżowego Stowarzyszenia Siódemka Legnica objął natomiast Piotr Pęczek.

Adam Kochman to postać w lokalnym środowisku piłki ręcznej doskonale znana. Prezes spółki jest wychowankiem naszego klubu. Występował w barwach Miedzi na wszystkich szczeblach młodzieżowych, a potem na parkietach II i I ligi. Za sobą ma również grę w plażowej odmianie piłki ręcznej – z zespołem Rondel Team Legnica zdobył Puchar Polski oraz srebrny medal mistrzostw Polski. Po ukończeniu studiów skoncentrował się na pracy zawodowej. Obecnie jest menedżerem w obszarze bankowości i finansów, współpracując z firmami w regionie w sektorze MŚP.

- Chciałbym wykorzystać swoje doświadczenie, zarówno sportowe, jak i zawodowe dla dobra klubu. Dziękuję za powierzenie mi tej odpowiedzialnej roli i zaufanie środowiska. To dla mnie duże wyzwanie, abyśmy wspólnie zrobili kolejny krok do przodu – mówi prezes Adam Kochman.

Spółką Adam Kochman zarządzać będzie wspólnie z Martinem Hurasem, który przez ostatnie cztery lata stał na czele zarządu MSPR Siódemka. Teraz przedsiębiorca, a po godzinach pasjonat szczypiorniaka, skoncentruje się na pierwszym zespole.

Nowym prezesem stowarzyszenia został Piotr Pęczek – który w 2006 r. był jednym z założycieli MSPR i jego pierwszym prezesem. To właśnie ten ceniony działacz położył podwaliny pod sukcesy klubowej młodzieży na arenach ogólnopolskich (osiem medali mistrzostw kraju w trzech kategoriach wiekowych) przez co jest postacią dla naszego klubu wręcz symboliczną.

W zarządzie MSPR Siódemka pozostał Tomasz Góreczny (wiceprezes). Nową twarzą w tym gremium jest Adam Skrabania (sekretarz), były znakomity zawodnik, a dziś szkoleniowiec juniorów młodszych Siódemki.

Zmiany personalne we władzach klubu spowodowane są koniecznością dostosowania się do wymogów licencyjnych ZPRP. Od sezonu 2023/2024 Siódemka Miedź Huras sp. z o.o. przejęła pierwszy zespół występujący w Lidze Centralnej, natomiast drużyny młodzieżowe prowadzi nadal stowarzyszenie MSPR Siódemka.

Źródlo: MSPR Siódemka

FOT. MSPR Siódemka

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 309 dni temu dnia 12/09/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 18, 2023 @ 3:51 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

miedz-legnica-jesien-2024-fot-b-hamanowicz-miedzlegnica-eu_1720727399_7399

Oto skład drużyny Miedzi Legnica na nowy sezon

Read More →