Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

“Patrioci” pobili ukraińskie małżeństwo w Legnicy

Przez   /   30/06/2020  /   1 Comment

Trwa poszukiwanie sprawców niedzielnej napaści na parę z Ukrainy, która jadła obiad w jednej z restauracji na legnickim Rynku. “Polska dla Polaków, wypier…ć do siebie” – krzyczeli, bo usłyszeli, jak małżonkowie mówili po ukraińsku. Obrzucili gości restauracji wyzwiskami i pobili. Gdy przyjechała policja, już ich nie było.

Do ataku doszło w niedzielę 28 czerwca ok. godz. 15 w ogródku Restauracji Cyrus Kebab na Rynku w Legnicy. Sprawców było dwóch. Obsługa restauracji wezwała policję, ale tzw. “prawdziwi Polacy” zdołali się oddalić przed przyjazdem radiowozu. Sprawę nagłośnił w internecie Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. “Jeśli znasz sprawców daj nam znać: omzrik@gmail.com, lub 572932323. Zapewniamy anonimowość.” – apelują do świadków aktywiści OMZRiK.
Ogródek restauracji, w której zaatakowano Ukraińców, jest w zasięgu kamer miejskiego monitoringu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że sprawcy napaści zostali uchwyceni na nagraniu, której  z nich. – Jeśli policja się o to zwróci, na pewno udostępnimy ten materiał – mówi st. inspektor Jacek Śmigielski, oficer prasowy Straży Miejskiej w Legnicy.
Dlaczego funkcjonariusz, mający dyżur w centrum monitoringu, nie zareagował? Prawdopodobnie dlatego, że nic nie dostrzegł.
- Mamy 40 kamer i tylko dwóch ludzi, którzy na bieżąco obserwują przesyłany przez nie obraz. W tej sytuacji mogło coś umknąć ich uwadze – uważa Jacek Śmigielski.
Aktualizacja z 1.07.2020: Jak informuje mł. asp. Jagoda Ekiert, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, trwa postępowanie sprawdzające w tej sprawie. Policja już teraz sprawdza, czy do doszło do naruszenia nietykalności cielesnej i ustala ewentualnych sprawców, ale aby sprawa mogła być prowadzona, konieczne jest złożenie zawiadomienia przez pokrzywdzonych. Policja wystąpiła o zabezpieczenie monitoringu.
FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 399 dni temu dnia 30/06/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 1, 2020 @ 6:25 pm
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. lustrator pisze:

    czyli koscielne zadupie trzyma sie mocno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

224919920_206726384798048_1616434695568379364_n

Kolej wróci do Chocianowa. Rewitalizują linię nr 303

Read More →