AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Oto zwycięski projekt przebudowy pl. Słowiańskiego

Przez   /   12/04/2016  /   1 Comment

Podziemny parking na sto aut, dużo zieleni, ławki w cieniu drzew, podświetlana nawierzchnia z granitowych płyt oraz rondo na skrzyżowaniu ul. Witelona, Skarbka i Mickiewicza – tak będzie wyglądał plac Słowiański po przebudowie. W rozpisanym wśród architektów konkursie I nagrodę  (22 tys. zł) zgarnął projekt Aleksandry Doniec z Wrocławia i jej zespołu. Zobaczcie koniecznie.

Wrocławska architekt starała się podkreślić bardzo ważną oś widokową biegnącą od ul. Witelona w stronę katedry.Poza tym stawia na zieleń. Przed budynkiem starostwa zaprojektowała obsadzoną drzewami strefę rekreacyjną z prostymi kamiennymi siedziskami, na których będzie można odpocząć w cieniu.  Mniejszy szpaler drzew oraz mini pergolę proponuje ustawić przed ratuszem. Będzie też dywan z kwiatów. W nawierzchnia z szarych granitowych płyt ciętych w pasy i układanych w szachownicę zostanie wpuszczone liniowe podświetlenie. Projekt Aleksandry Doniec przewiduje punkt kawiarniany i stojaki na rowery. Skrzyżowanie ul. Skarbka, Mickiewicza i Witelona zastąpi rondo. W miejscu przystanku autobusowego pod starostwem architekt zaplanowała zjazd do podziemnego jednopoziomowego parkingu na 100 samochodów, który oczyści teren między starostwem a urzędem miasta z samochodów.

II nagrodę zdobył projekt Tomasza Głowackiego z Wrocławia z bardzo ciekawą propozycją przebudowy elewacji budynku mieszkalnego i gmachu starostwa, które okalają plac Słowiański. Trzy równorzędne wyróżnienia otrzymali Anna Kościuk (Archikon, Wrocław), Jacek Bułat (Poznań) i Krzysztof Chamielec (Legnica).

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2055 dni temu dnia 12/04/2016
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 12, 2016 @ 10:54 pm
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. ireneusz50 pisze:

    tyle trudu by sie pozbyć pomnika braterstwa broni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

obraz_2021-11-26_113904

Jawor. 40-latek urządził w domu piekło swojej partnerce

Read More →