schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Oto laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Przez   /   08/05/2022  /   No Comments

Julia Radecka z Legnicy, Karol Trzcieliński z Sułowa Wielkiego, Jakub Kowalski ze Złotoryi oraz Monika Workun z Zespołu Szkół Budowlanych w Legnicy z obrad będą reprezentować rejon w dolnośląskim etapie 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

 

7 maja 2022 r. w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy odbyły się rejonowe eliminacje 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.  Jury wysłuchało 8 recytatorów, 4 prezentacji w turnieju poezji śpiewanej oraz pięciu monodramów. Zasiadające w nim aktorki legnickiego teatru Katarzyna Dworak-Wolak i Gabriela Fabian oraz Urszula Frąszczak-Matyjewicz z Bolesławieckiego Ośrodka Kultury w Bolesławcu zdecydowały o podziale nagród i wyróżnień. W turnieju recytatorskim w kategorii dorosłych jury postanowiło przyznać dwie równorzędne nagrody z kwalifikacją do eliminacji wojewódzkich Julii Radeckiej z Legnicy i Karolowi Trzcielińskiemu z Sułowa Wielkiego. W turnieju recytatorskim w kategorii młodzieżowej nagrodę z kwalifikacją do eliminacji wojewódzkich otrzymał Jakub Kowalski ze Złotoryi, a wyróżnienia – bez kwalifikacji -  Nikola Jakimczyk z I LO w Legnicy, Katarzyna Mroczek ze Spółdzielczego Klubu PIAST w Jaworze oraz Krzysztof Skupień z II LO w Lubinie.

W turnieju poezji śpiewanej I miejsce z kwalifikacją do eliminacji wojewódzkich otrzymał Jakub Kowalski ze Złotoryi, II miejsce z kwalifikacją do eliminacji wojewódzkich – Monika Workun z ZSBud. w Legnicy. Wyróżnienie – bez kwalifikacji – przyznano Aleksandrze Wybraniec z Złotoryjskiego Ośrodka Kultury w Złotoryi.

W turnieju teatrów jednego aktora nagrodę z kwalifikacją do eliminacji wojewódzkich otrzymał Jakub Kowalski ze Złotoryi, a wyróżnienie bez kwalifikacji – Julia Wiśniewska ze Spółdzielczego Klubu PIAST w Jaworze

Eliminacje wojewódzkie odbędą się dnia 12 maja br. (czwartek) w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie. Program wydarzenia jest dostępny na stronie internetowej organizatora wojewódzkiego.

FOT. PIXABAY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 11 dni temu dnia 08/05/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 8, 2022 @ 6:39 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

LC-plakat

Legnica Cantat 52 zacznie się od śpiewania w autobusach

Read More →