schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Jawor. Osiemnastolatek nie żyje, dwie osoby ranne

Przez   /   21/06/2021  /   No Comments

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło w wczoraj po godz. 15:00 na drodze relacji Jawor – Myślibórz. Na skutek zderzenia samochodu osobowego m-ki Rover z drzewem zginął 18-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego. Kierowca oraz drugi z pasażerów są ranni i przebywają w placówce medycznej. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia.


W niedzielę 20 czerwca br. po godz. 15.00 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze otrzymał informację o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na drodze relacji Jawor – Myślibórz.

Na miejsce natychmiast skierowano policjantów drogówki oraz grupę dochodzeniowo – śledczą, którzy wraz z technikiem kryminalistyki i biegłym z zakresu ruchu drogowego i rekonstrukcji wypadków drogowych wykonali czynności procesowe. Ze wstępnych ustaleń poczynionych na miejscu zdarzenia wynika, iż 20-latek kierujący pojazdem m-ki Rover, jadąc z Jawora w kierunku Myśliborza, z niewiadomych przyczyn stracił nagle panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Samochodem podróżowało łącznie trzech mężczyzn w wieku od 18 do 20 lat. Jeden z pasażerów został przetransportowany helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala we Wrocławiu, gdzie w wyniku odniesionych obrażeń niestety zmarł. Kierujący i drugi pasażer – ranni przebywają w placówce medycznej. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku oraz sporządzili oględziny samego miejsca oraz rozbitego pojazdu. Technik kryminalistyki wykonał zdjęcia i szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które mogą okazać się bardzo pomocne w dokładnym ustaleniu bliższych okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Po raz kolejny policja zwraca się do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, o rozsądek, trzeźwość i rozwagę. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość pojazdu tak, aby zawsze móc w porę zareagować. Kierowcy muszą mieć świadomość, iż wyjeżdżając na drogę co odpowiedzialni nie tylko za siebie ale i za innych uczestników ruchu. Zbyt szybka jazda czy „na podwójnym gazie” niesie za sobą szereg zagrożeń, dla osób które znalazły się w danym czasie w i miejscu.

asp. sztab. Ewa Kluczyńska, Oficer Prasowy KPP w Jaworze

FOT. POLICJA JAWOR

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 34 dni temu dnia 21/06/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 21, 2021 @ 8:41 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Sędziowie z Dolnego Śląska stają po stronie TSUE

Read More →