schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Organizują zawody pływackie dla przyjaciela z rakiem

Przez   /   10/05/2018  /   No Comments

Pilnie potrzebne są pieniądze na terapię protonową dla Adama Kustry-Lipińskiego, szesnastolatka z Legnicy chorego na złośliwy nowotwór mózgu. Na stronie Fundacji Siepomaga (Siepomaga.pl) trwa zbiórka na ten cel, ale wciąż brakuje ponad 180 tys. zł. Do akcji włączają się czołowi polscy pływacy, którzy w sobotę przyjadą do Rudnej na Charytatywne Zawody Pływackie “Przyjaciele dla Adama”.

Dla Adama do Rudnej przyjedzie Alicja Tchórz - dwukrotna wicemistrzyni Europy na krótkim basenie i wielokrotna rekordzistka Polski.  Będzie Dominika Sztandera – brązowa medalistka mistrzostw Europy juniorów, wielokrotna mistrzyni. Będzie Paweł Werner – brązowy medalista mistrzostw Europy juniorów i wicemistrz świata juniorów. I będzie legniczanka Kornelia Fiedkiewicz -bijąca rekord za rekordem szesnastolatka z niesamowitym sprinterskim talentem.

Na pływalni Adam Kustra-Lipiński ma wielu przyjaciół, bo od szóstego roku życia trenował tę dyscyplinę sportu.Należał do klubu pływackiego UKS Shark Rudna. Był finalistą mistrzostw Polski. Rysowała się przed nim piękna przyszłość. I nagle 4 miesiące temu, podczas ferii zimowych, wszystko posypało się jak domek z kart. Miał silne bóle głowy, wymioty. Szukając przyczyny, lekarze odkryli w mózgu Adama duży, mocno unaczyniony, nieoperacyjny guz.

Trwa wyścig z czasem i ze śmiertelną chorobą. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie za granicą, bo są na świecie ośrodki, które potrafią sobie poradzić nawet z tak wielkim guzem. 5 maja chłopak zakończył chemioterapię. Najpóźniej  26 maja powinien rozpocząć następny etap leczenia: naświetlania. Skuteczniejsza i bezpieczniejsza byłaby terapia protonowa, ale rodziny szesnastolatka na nią nie stać.

“Błagam wszystkich o pomoc i o wparcie” – pisze Małgorzata Lipińska, mama Adama.

Zbiórka jest prowadzona za pomocą strony internetowej Fundacji Siepomaga:  TUTAJ

FOT. SIEPOMAGA.PL

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2022-09-23 161232.bmp

Nadciąga ciemność. Urząd Miasta w Złotoryi gasi światło

Read More →