Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Etap rejonowy

Przez   /   04/05/2022  /   No Comments

- Eliminacje rejonowe 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbędą się 7 maja br. (sobota) w teatralnej Art Cafe Modjeska w Legnicy od godz.10.00 do 15.00. Ogłoszenie werdyktu jury planujemy ok. 16.00 – zapowiada Joanna Rostkowska z Teatru Modrzejewskiej. – Zapraszamy do oglądania.

 

W najbliższą sobotę w teatralnej Art Cafe Modjeska będzie można posłuchać poezji śpiewanej oraz recytacji w wykonaniu młodzieży i dorosłych z rejonu legnickiego OKR, czyli z powiatów: legnickiego, jaworskiego, lubińskiego i złotoryjskiego. Prezentacje konkursowe są bezpłatne dla publiczności i potrwają od 10.00 do 15.00.

Jest to kolejny, po eliminacjach miejskich etap konkursu, który ma charakter otwarty: jest przeznaczony dla młodzieży ze szkół średnich, studentów, dorosłych i seniorów. Jak zawsze zmagania odbędą się w czterech turniejach: recytatorskim, „wywiedzionego ze słowa”, teatru jednego aktora i poezji śpiewanej.

W kategorii dorosłych występują wszyscy, którzy nie uczą się już w szkole średniej, czyli: studenci, osoby pracujące lub nie oraz seniorzy. W tej kategorii wstęp na konkurs mają zamknięty jedynie studenci i absolwenci uczelni aktorskich.

Teatr Modrzejewskiej w Legnicy organizuje konkurs wspólnie z Towarzystwem Kultury Teatralnej w Warszawie pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do konkursu zgłosiło się ponad 20 osób, wśród nich młodzież ze szkół średnich i dorośli.

Teatr zaprasza do obejrzenia prezentacji tego najstarszego i najważniejszego konkursu recytatorskiego w Polsce, tym bardziej, że wielu legnickich uczestników wygrywając kolejne etapy dociera do eliminacji ogólnopolskich.

Przesłuchania są otwarte dla publiczności.

Eliminacje rejonowe 67.OKR odbędą się 7 maja br. (sobota) w teatralnej Art Cafe Modjeska w Legnicy o godz.10.00.

Szczegółowych informacji udziela: Joanna Rostkowska– koordynatorka konkursu, tel. 504 890 477, e-mail: goniec@teatr.legnica.pl

Joanna Rostkowska – koordynatorka 67.OKR

FOT. KAROL BUDREWICZ

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pobrane

Repertuar prasowy kina HELIOS Legnica

Read More →