Kraina
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Ofensywa Bezpartyjnych: Pokażcie programy wyborcze

Przez   /   04/08/2023  /   2 Comments

- Mówimy stop partiom politycznym! Politycy zamiast pokazać program wyborczy, walczą o miejsca na liście i zajmują się transferami politycznymi – powiedzieli Bezpartyjni Samorządowcy podczas konferencji prasowej.

Konferencja została zorganizowana pod Sejmem RP. Dotyczyła m.in. ostatnich wydarzeń na scenie politycznej. – Średni czas małżeństwa w Polsce wynosi 14 lat, a małżeństwo Polski 2050 i PSL trwało 14 tygodni – powiedział Krzysztof Maj z Bezpartyjnych Samorządowców, otwierając konferencję prasową.

Transfery ponad programy wyborcze

- To jest naprawdę skandaliczne, że dziś rozmawiamy tylko o jedynkach na listach poszczególnych partii politycznych, a nie o programach tych partii. Granice zostały przekroczone, apelujemy o normalną Polskę – powiedział Krzysztof Maj.

Wtórowała mu Aleksandra Sopuch, która pokazała program Bezpartyjnych Samorządowców. – To otwarty dokument, jeszcze kilka tygodni temu miał 121, a dziś ma 126 stron. Jako samorządowcy rozmawiamy z ludźmi, wsłuchujemy się w ich potrzeby i tak powstaje nasz program. Jest w nim bezpłatna komunikacja, są bezpłatne posiłki dla wszystkich uczniów polskich szkół, PIT 0% dla wszystkich – mówiła Aleksandra Sopuch.

- Trzecia Droga to żadne rozwiązanie dla wyborców. Jeśli zamiast drogi Polacy chcą wybrać autostradę dla rozwoju naszego kraju, zachęcamy do głosowania na Bezpartyjnych Samorządowców – powiedział Kamil Suchański, radny Bezpartyjnych Samorządowców w Radzie Miasta Kielce.
Polityka bez buty

Kamil Suchański, lider Bezpartyjnych Samorządowców w woj. świętokrzyskim, skomentował odwołanie przewodniczącego sejmiku w swoim województwie, gdzie opozycja – w tym klub radnych Bezpartyjnych Samorządowców – odwołała reprezentanta Prawa i Sprawiedliwości.

- Mamy butnych polityków, poziom narracji politycznej to oddaje, jest pełen agresji i chamstwa. My, Bezpartyjni Samorządowcy mówimy dość! – powiedział.

W polityce, zdaniem Urszuli Krawczyk, prezes Fundacji Akademia Kobiet Skutecznych, za mało mówi się o roli kobiet. – Bezpartyjni Samorządowcy jako jedyni nie stygmatyzują kobiet. Wspierają kobiety w różnych rolach: w robieniu kariery, w przedsiębiorczości. Kobiety są traktowane jako równy partner. Nasz program jest przyjazny i otwarty – powiedziała podczas konferencji prasowej.
Bezpartyjni są w całej Polsce

Na konferencji prasowej zdradzono także, że drużyna Bezpartyjnych Samorządowców jest gotowa do startu w całej Polsce.

- Mamy drużynę, chcą z nami współpracować. Dołączyły do nas środowiska kobiet, społeczników, naukowcy, sportowcy. Są to osoby merytoryczne z bagażem doświadczeń. To nieprawda ze Bezpartyjni Samorządowcy są tylko na Dolnym Śląsku. My działamy w całej Polsce – powiedział Dariusz Kacprzak, zastępca burmistrza Praga Północ w Warszawie.

Bezpartyjni Samorządowcy zaprezentowali mapę z fotografiami kandydatek i kandydatów z każdego województwa. – Niedługo zdradzimy nazwiska – obiecał Dariusz Kacprzak.

Kończąc konferencję prasową Krzysztof Maj dodał, że jest mu przykro z powodu, w jaki sposób potraktowano Szymona Hołownię. – Szkoda nam Szymona Hołowni bo wywodzi się z korzeni niezależnych. Politycy się zdradzają. My z kolei działamy dalej. Nasza drużyna jest gotowa – zakończył konferencję Krzysztof Maj.

Bezpartyjni Samorządowcy wystartują w wyborach parlamentarnych w całej Polsce. W wyborach samorządowych w 2018 roku głosowało na nich około milion wyborców, a jako ugrupowanie osiągnęło ponad 5 proc. w skali kraju.

Źródło: Bezpartyjni Samorządowcy

FOT. BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 348 dni temu dnia 04/08/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 4, 2023 @ 2:46 pm
  • W dziale: wiadomości

2 komentarze

  1. xxx pisze:

    Bezpartyjni, którzy niedawno zarejestrowali swoją partię!

  2. do lustrator pisze:

    Tacy oni bezpartyjni jak Kaczynski zonaty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

vampire-5530776_1280

Amant z Ameryki rozpłynął się we mgle z 25 tys. zł

Read More →