schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Od soboty będzie można kupić legnicki banknot 0 euro

Przez   /   26/08/2020  /   No Comments

W najbliższą sobotę (29.08.2020) o godzinie 10.00 w oddziale Muzeum Miedzi w Legnicy (Akademia Rycerska, ul. Chojnowska 2) odbędzie się premiera emisji banknotu pamiątkowego 0 Euro – Legnica – Zamek Piastowski. Będzie to pierwszy w Polsce banknot pamiątkowy, którego emitentem jest muzeum.

Idea emisji banknotów pamiątkowych 0 Euro zrodziła się w 2015 roku we Francji i z powodzeniem jest kontynuowana w wielu krajach. Pierwsza polska emisja banknotu 0 Euro z wizerunkiem Warszawy miała miejsce 24 listopada 2019 roku. Po jej ogromnym sukcesie przyszedł czas na kolejne edycje.
Banknot poświęcony Legnicy będzie trzecim tematem w tym roku (9 sierpnia odbyła się emisja banknotu poświęconemu klubowi piłkarskiemu RKS Radomsko, zaś 15 sierpnia odbyła się premiera banknotu pamiątkowego z okazji 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920, gdzie partnerem emisji jest Powiat Wołomiński).
Projektantką wszystkich polskich emisji banknotów pamiątkowych 0 Euro jest Małgorzata Pławecka-Jasek.
W centralnej części banknotu znajduje się wizerunek Zamku Piastowskiego, zaś uzupełnieniem kompozycji stanowi akcent numizmatyczny – floren legnicki.


W godzinach od 12:00 do 16:00 banknoty pamiątkowe będą również dostępne w dwóch dodatkowych kasach – Muzeum Miedzi, wejście od ul. Św. Jana 1 oraz w Pawilonie z Reliktami Kaplicy Romańskiej na dziedzińcu Zamku Piastowskiego – brak możliwości zapłaty kartą płatniczą w ostatniej lokalizacji.
W dniu emisji banknot będzie można nabyć w specjalnym automacie (uwaga: automat przyjmuje tylko monety 5 zł). Koszt jednostkowy banknotu wynosić będzie 20 zł.
Numer serii i wersja banknotu (standardowa lub jubileuszowa, tzw. Anniversary Edition) będą wybierane do sprzedaży stacjonarnej oraz online losowo.
Sprzedaż online:
Sprzedaż stacjonarna rozpoczyna się od 29.08.2020 r. od godz. 10.00. Od tego momentu można składać zamówienia internetowe (na max. 2 sztuki). Wcześniejsze zgłoszenia nie będą realizowane.
Adres, na który należy składać zamówienia:
wydawnictwa@muzeum-miedzi.art.pl
Bilet mobilny
W Dniu Emisji banknotu będzie możliwość jego zakupu osobiście. Wiąże się z tym konieczność pobrania biletu mobilnego z numerem danego użytkownika w wirtualnej kolejce. Takie rozwiązanie umożliwi osobom chcącym zakupić banknot nie tylko pobranie biletu, ale również podgląd ich aktualnego miejsca w kolejce.

Źródło: Muzeum Miedzi w Legnicy

FOT. MUZEUM MIEDZI W LEGNICY

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

NJ kolej2

Dolny Śląsk wybrał pięć projektów do Kolej+. Które?

Read More →