Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Obywatelskie zatrzymanie mocno pijanego kierowcy

Przez   /   23/12/2016  /   No Comments

Legniccy policjanci zatrzymali kierowcę forda. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. O samochodzie poruszającym się całą szerokością jezdni, dyżurnego powiadomiło dwóch Legniczan, którzy jechali za piratem. Mężczyźni nie spuszczali go z oczu, do czasu przybycia policji.
W środę, o godzinie 21:.30 do dyżurnego legnickiej policji dodzwonił się mężczyzna, który przekazał, że razem z kolegą jedzie za samochodem poruszającym się całą szerokością jezdni. Mężczyźni dzwoniąc na policję, jednocześnie jechali za piratem do czasu, aż sam się zatrzymał.
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, którzy przybyli na ulicę Gombrowicza ustalili, że kierującym fordem był 50- letni mieszkaniec Legnicy. Podczas badania trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 3,6 promila alkoholu.
Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że legniczanin ma sądowy zakaz kierowania pojazdami.
Zatrzymany mężczyzna za swój czyn odpowie teraz przed sądem grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Dzięki zdecydowanej i natychmiastowej reakcji legnickich mieszkańców, którzy nie dali piratowi cichego przyzwolenia na dalszą jazdę, być może nie doszło do groźnego w skutkach zdarzenia, w którym ucierpiałby inny uczestnik ruchu drogowego.
Nietrzeźwi kierowcy są sporym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować takie zagrożenia potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy.

mł. asp. Iwona Król-Szymajda

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1295 dni temu dnia 23/12/2016
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 23, 2016 @ 8:17 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

107872189_3289747294409825_911105398821311158_o

Ziętal wrócił. Przejechał na rowerze 2 766 kilometrów

Read More →