PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Obywatele RP zapraszają dziś na spotkanie w Legnicy

Przez   /   01/02/2018  /   No Comments

Dzisiaj o godz. 19.00 liderzy Obywateli RP zapraszają na otwarte spotkanie do kawiarni „Ratuszowa” zatytułowane „Demokracja od zaraz!”. Gośćmi spotkania, które organizuje legnicki Komitet Obrony Demokracji będą: Paweł Kasprzak, Piotr Pytlakowski i Tadeusz Jakrzewski ze stowarzyszenia Obywatele RP oraz Marcin Skubiszewski z Obserwatorium Wyborczego. Temat brzmi: prawybory jako pierwszy krok ku odsunięciu PiS-u od władzy i organizacja społecznej kontroli nad wyborami.

W listopadzie ub. roku Obywatele RP przyjęli stanowisko, że w nadchodzących wyborach samorządowych poprą te partie, które utworzą demokratyczną koalicję nie w drodze niejawnych negocjacji liderów, a transparentnej procedury z udziałem wyborców, czyli w drodze prawyborów.

- Prawybory służą wyłonieniu wspólnych kandydatów i wspólnych list demokratycznej koalicji przeciw kandydatom i listom PiS – w drodze decyzji wyborców zamiast międzypartyjnych uzgodnień. To jest dla nas jedyny sposób, by dochować wierności demokratycznym pryncypiom, tworząc równocześnie najskuteczniejszy potencjał w bezpośrednim wyborczym starciu z PiS. To sposób na zwiększenie wiarygodności opozycji i poszerzenie jej społecznej bazy – czytamy w stanowisku Obywateli RP.

Godzinę wcześniej (o godz. 18) będzie można dodatkowo porozmawiać w Ratuszowej z Pawłem Kasprzakiem.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 917 dni temu dnia 01/02/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 1, 2018 @ 9:35 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

117105267_3030432717065371_619715376988979341_o (1)

18 udziałowców Sanikomu chce się uniezależnić

Read More →