Kraina
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Nowy punkt pobrań szpitala w Złotoryi. Wyniki online

Przez   /   14/03/2023  /   No Comments

Szpital Powiatowy w Złotoryi uruchomił nowy punkt pobrań w laboratorium. Pomieszczenie przeszło gruntowny remont i zostało nowocześnie wyposażone. Od teraz pacjenci mają wykonywane badania w komfortowych i wygodnych warunkach. Przyszpitalne laboratorium wprowadza również nowe udogodnienia – wydłuża godziny pracy dla pracujących mieszkańców powiatu i uruchamia internetowy system odbioru wyników.

W Szpitalu Powiatowym w Złotoryi funkcjonuje profesjonalne laboratorium analityczne. Wykonuje badania pacjentów hospitalizowanych w placówce i przyjmuje mieszkańców ze skierowaniami od lekarzy rodzinnych oraz z poradni specjalistycznych. Badania można także wykonać prywatnie. W trosce o komfort pacjentów, Szpital w Złotoryi zrealizował kolejną inwestycję – przeprowadzony został gruntowny remont punktu pobrań w laboratorium. Zmodernizowane pomieszczenie na I piętrze placówki zyskało nowe wyposażenie. Teraz pacjenci mają wykonywane badania, takie jak np. pobieranie krwi czy wymazy, w wygodnych warunkach. Punkt przystosowany jest też do przyjęcia najmłodszych pacjentów. Odświeżono również poczekalnię.

- Sukcesywnie wprowadzamy nową jakość usług w szpitalu w Złotoryi. Naszym celem jest zapewnienie wszystkim mieszkańcom powiatu złotoryjskiego profesjonalnej opieki medycznej. Kolejnym zrealizowanym projektem są działania związane z pracą laboratorium analitycznego. We własnym zakresie przeprowadziliśmy kompleksowy remont w punkcie pobrań. Z myślą o osobach pracujących, wydłużone zostały także godziny pracy punktu pobrań. Przede wszystkim jednak uruchomiliśmy internetowy system odbioru wyników. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu pacjenci bez wychodzenia z domu mogą pobrać wyniki ze strony www szpitala już nawet po kilku godzinach od wykonania badania – podkreśla Maciej Leszkowicz, Prezes Szpitala Powiatowego w Złotoryi.
Dłuższe godziny pracy, a wyniki można sprawdzić w domu

Laboratorium w Złotoryi wydłużyło godziny poboru materiałów do badań. Punkt pobrań jest teraz czynny od 7:15 do 11:00. Dzięki tym zmianom osoby pracujące mogą wykonać badania często jeszcze przed rozpoczęciem pracy. Szpital Powiatowy w Złotoryi uruchomił również system elektronicznego odbioru wyników. Dzięki nowemu narzędziu nie trzeba już osobiście przychodzić do laboratorium, a wyniki można szybko sprawdzić przez Internet. Wystarczy zalogować się na stronie www Szpitala w Złotoryi do systemu odbioru wyników, który widoczny jest od razu po wejściu na stronę placówki lub przez bezpośredni link: https://wyniki.szpitalzlotoryja.pl/. Indywidualne dane do zalogowania są przekazywane pacjentom przez pracowników laboratorium podczas badania. Wyniki dostępne są na stronie szpitala przez 60 dni od daty ich umieszczenia, po tym terminie będą archiwizowane. Cały czas również laboratorium wydawać będzie wyniki w formie papierowej, tak jak miało to miejsce dotychczas. Szpital w Złotoryi planuje udostępnić przy rejestracji do laboratorium stanowisko komputerowe. Każdy pacjent będzie mógł samodzielnie lub z pomocą personelu pobrać wyniki w formie online i na miejscu je wydrukować. Dane z komputera będą na bieżąco usuwane.

Nowe pakiety badań

Już niebawem przyszpitalne laboratorium do swojej oferty wprowadzi także specjalne pakiety badań w promocyjnych cenach. Będą to odpowiednio skomponowane zestawy badań, które pomocne będą w ocenie stanu zdrowia i wykryciu ewentualnych problemów nakierowanych na konkretne choroby czy schorzenia. Pakiety będą także dopasowane do wieku pacjentów. Warto pamiętać, że badania laboratoryjne to jeden z podstawowych elementów diagnostyki. Najczęściej analizuje się krew i mocz, ale także wykonuje się wymazy czy bada wydzieliny. Wyniki badań laboratoryjnych pomagają lekarzowi ocenić stan zdrowia pacjenta, ustalić dalszą diagnostykę oraz wdrożyć skuteczną metodę leczenia. Podstawowe badania warto wykonywać profilaktycznie, raz w roku.

Źródło: Szpital Powiatowy im. A. Wolańczyka w Złotoryi

FOT. SZPITAL POWIATOWY IM. A. WOLAŃCZYKA W ZŁOTORYI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 466 dni temu dnia 14/03/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 14, 2023 @ 10:58 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

piotr k drop legnicaeu

Akt oskarżenia dla trenera – pedofila z Legnicy

Read More →