Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Nikt nie chce być posłem. Może chociaż Jacek Kiełb?

Przez   /   07/11/2018  /   No Comments

Tadeusz Maćkała musiał zdecydować, czy woli być przez pięć lat radnym PiS-u w powiecie lubińskim, czy przez jeden rok posłem PO w Warszawie. Wybrał samorząd. Jeśli odmówi również radny Piotr Miedziński z Jeleniej Góry, to poselski mandat przypadnie legniczaninowi Jackowi Kiełbowi.

W Sejmie będzie do objęcia miejsce pośle Stanisławie Huskowskim. Huskowski porzuca go dla dolnośląskiego Sejmiku, gdzie właśnie zdobył mandat z listy Rafała Dutkiewicza. Ponieważ w 2015 roku Huskowski dostał się do Sejmu jako kandydat Platformy Obywatelskiej, zwolnione przez niego miejsce przynależy następnym osobom z największym poparciem na liście PO.

W pierwszej kolejności Iwonie Krawczyk, wicemarszałek Dolnego Śląska (2,23 proc. głosów w 2015 r.). Krawczyk podobnie jak Huskowski dostała się do Sejmiku na nową kadencję i woli to od spędzenia kilku miesięcy w ławach opozycji na ul. Wiejskiej w Warszawie.

W drugiej kolejności miejsce po Huskowskim mógłby zająć Tadeusz Maćkała (1,50 proc. głosów w 2015 r.). “Dość spekulacji” – napisał dziś na Facebooku. ”W najbliższym czasie zacznę sprawować w moim rodzinnym mieście obowiązki radnego powiatu. wynikające z powierzenia mi tej funkcji.”

W trzeciej kolejności do Sejmu mógłby dołączyć Piotr Miedziński (1,20 proc. głosów w 2015 r.), ale i on musiałby się zrzec dopiero co wywalczonego mandatu w Radzie Miejskiej Jeleniej Góry.

Tu – uwaga! – pojawia się szansa dla Jacka Kiełba, legnickiego radnego minionej kadencji,  który bez powodzenia ubiegał się o miejsce w dolnośląskim Sejmiku. Trzy lata temu startował z listy Platformy Obywatelskiej do Sejmu. Z poparciem 1,02 proc.ulokował się wówczas bezpośrednio po Miedzińskim. A to oznacza, że jeśli jeleniogórzanin wybierze bycie radnym w swoim mieście, poselski mandat po Huskowskim przejmie Jacek Kiełb.

Gdyby zrezygnował, następny w kolejce jest Ryszard Raszkiewicz, starosta ze Złotoryi (0,69 proc. głosów w roku 2015).

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 610 dni temu dnia 07/11/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 7, 2018 @ 5:45 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Syreny zawyły pod legnickim ratuszem. To protest

Read More →